جهان

نخست‌وزیر اتیوپی خطاب به ولیعهد ابوظبی: به ما عربی یاد دهید تا اسلام را به شما آموزش دهیم

نخست وزیر اتیوپی تاکید کرد که پیشنهاد ولیعهد پایتخت امارات برای آموزش دین مبین اسلام به مسلمانان کشورش را رد کرده است.

 

نخست وزیر اتیوپی تاکید کرد که پیشنهاد ولیعهد پایتخت امارات برای آموزش دین مبین اسلام به مسلمانان کشورش را رد کرده است.

«آبی احمد»، نخست وزیر اتیوبی طی سخنانی در میان شهروندان این کشور در شهر ویرجینیا در جریان سفر کنونی خود به آمریکا اعلام کرد که در دیدار با «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی،  این مسئله مطرح شده که قصد دارد یک موسسه اسلامی در اتیوپی تاسیس کند و از وی پرسیده که امارات چگونه می تواند در این زمینه به آنها کمک کند.

به گفته نخست وزیر اتیوپی، ولیعهد ابوظبی به عنوان حاکم واقعی امارات در پاسخ تاکید کرده که با تمام قدرت از این کار پشتیبانی می کنند و به آنها آموزش خواهند داد با این حال وی اجازه نداده بیشتر از این ادامه دهد و خاطر نشان ساخته که به جای آموزش دین مبین اسلام، به آموزش زبان عربی نیاز دارند.

احمد که اولین نخست وزیر مسلمان اتیوپی به شمار می آید در این باره به بن زاید تاکید کرده است: نیازی نداریم اسلام را به ما آموزش دهید، چرا که شما آن را از دست دادید؛ چیزی که از شما می خواهیم این است که به سرعت زبان عربی را به ما آموزش دهید تا اسلام درست را به خوبی درک کنیم و سپس شما را نیز به مسیر درست بازمی گردانیم.

نخست وزیر اتیوپی در این باره افزود: به بن زاید گفتم که اگر تمامی ساکنان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را نیز گرد هم بیاوریم، خواهیم داد که شمار آنها بسیار کمتر از شمار مسلمانان در اتیوپی است؛ از من پرسید که چرا از عدد صحبت می کنی؟! به وی پاسخ دادم زیرا اسلام به گروه به عنوان منبع قدرت باور دارد.

احمد همچنین به تاریخ اسلام در اتیوپی اشاره کرد و درباره «بلال حبشی» به عنوان نخستین مؤذن در اسلام و داستان معروف مهاجرت به حبشه (نام تاریخی اتیوپی) و محافظت پادشاه آن از نخستین یاران پیامبر صلی الله علیه و آله در برابر شکنجه قریش در صدر اسلام صحبت کرد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا