جهان

محکومیت بازداشت آیت الله سید حسین شیرازی از سوی شیعیان جهان

محکوم کردن و اعتراض به اقدامات حکومت ایران در اهانت و هتک حرمت مقام شامخ مرجعیت از سوی شیعیان جهان ادامه دارد.

 

محکوم کردن و اعتراض به اقدامات حکومت ایران در اهانت و هتک حرمت مقام شامخ مرجعیت از سوی شیعیان جهان ادامه دارد.

در پی اهانت به مقام شامخ مرجعیت  و دستگیری آیت الله سید حسین شیرازی، اقشار مختلف شیعیان در جهان، این اقدام ضد شیعی را محکوم کرده و خواستار آزادی سریع آیت الله سید حسین شیرازی فرزند مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق شیرازی شدند.

موسسات و مراکز شیعی در کشورهای استرالیا، سوئد، انگلیس، کانادا، دانمارک، هلند، آمریکا، کوبا، نیوزیلند، بحرین، کویت، عراق، لبنان، هند، عربستان، پاکستان، افغانستان، اندونزی و ایران طی بیانیه های جداگانه و نامه هایی به سفارت ایران در کشورهای مذبور، اقدامات نسنجیده و ضد شیعی حکومت ایران را محکوم کرده و آزادی بی قید و شرط آیت الله سید حسین شیرازی را خواستار شدند.

همچنین مقلدان و ارادتمندان مرجعیت شیعه در کشور عراق و در شهرهای کربلا و نجف و کاظمین و بصره، با تجمع مقابل کنسولگری ایران، با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردها، اقدام خصمانه ایران و بازداشت فرزند مرجعیت را محکوم کردند.

در کشور گرجستان نیز مقلیدین معظم له در مقابل سفارت ایران تجمع کرده و آزادی بی قید و شرط آیت الله سید حسین شیرازی را خواستار شدند.

در كشور كويت نيز شیعیان با تجمع مقابل سفارت ایران، تاکید کردند اقدامات ضد شیعی حکومت ایران بازگو کننده این مطلب است که حکومت ایران، نمی‌تواند حکومتی شیعی باشد.

گفتنی است امروز هم برای چهارمین روز تجمع اعتراضی در مقابل کنسولگری ایران در شهرمقدس کربلا، برگزار شد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا