اخباراروپاجهانجهان اسلامهيئت ها و شعائر حسينى

گزارش یک روزنامه ایتالیایی از برپایی موکب عزاداری حسینی در شهر مودنا

یک روزنامه ایتالیایی گزارش داد، موکب عزاداری حسینی در شهر مودنای ایتالیا به راه افتاد و واقعه کربلا برای شهروندان این شهر تشریح داده شد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ روزنامه ایتالیایی «گازت دی مودنت» گزارش داد: ساکنان شهر «مودنا» موکب عزاداری حسینی را برای شهادت امام حسین علیه السلام، نوه پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله به راه انداختند. این عزاداران در حیاط سالن ورزشی در جاده اگودا کارپی به منظور بزرگداشت واقعه عاشورا گردهم آمدند.

گزارش یک روزنامه ایتالیایی از برپایی موکب عزاداری حسینی در شهر مودنا

در این گزارش آمده: برگزار کنندگان این مراسم برای عزاداران حسینی و ساکنان شهر مودنا به تشریح محل این واقعه و جزئیات شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش و اعضای خانواده اش که تعدادشان 72 نفر بود، اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، برگزار کنندگان این مراسم همچنین درباره قطع کردن سر همه شهدا، اسارات زنان و کودکانی که زنده ماندند، سخنرانی کردند.

این روزنامه ایتالیایی در مصاحبه ویژه با یکی از برگزارکنندگان اعلام کرد: مراسم برای شهادت امام حسین علیه السلام در همه جا برگزار می شود. این در حالی است که ناظران نا آگاه براین باورند که ما برای شخصی ناراحت هستیم و عزاداری می کنیم که اخیرا کشته شده است، اما یادآوری واقعه عاشورا و یاد امام حسین علیه السلام باعث شده که اسلام زنده نگه داشته شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا