جهان

در انگلستان برگزار شد، نشست صلح به منظور تغییر چهره اسلام در غرب

مسلمانان شهر پیتربورو در انگلیس، نشست صلحی برای رویارویی و مقابله با تصویر غلط ایجاد شده از اسلام در غرب برگزار کردند.

 

 

مسلمانان شهر پیتربورو در انگلیس، نشست صلحی برای رویارویی و مقابله با تصویر غلط ایجاد شده از اسلام در غرب برگزار کردند.

 در این کنفرانس میان ادیانی که در مسجد فیضان مدینه این شهر برگزار شد بیش از 160 نفر از مسلمانان، مردم و مسئولین محلی و رهبران دینی ادیان مختلف مشارکت داشتند.

 در میان میهمانان شرکت کننده در این کنفرانس ملانی دالس، رئیس پلیس در پیتربورو، اسقف دونالد آلیستر و گیلیان بیسلی، مدیر اجرایی شورای شهر حضور داشتند.

عبدول چادهوری، که ریاست مسجد را برعهده دارد در سخنانش با بیان اینکه اسلام پیام آور صلح و دوستی در جهان است گفت: بسیاری از مردم انگلیس، از حقیقت دین اسلام ناآگاه هستند و چیزی درباره جایگاه و کاربرد مساجد در دین اسلام ندانسته و تصورات اشتباه بسیاری دارند. 

وی افزود: ما در مساجد حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و اقدامات زیادی انجام می‌دهیم. مثلا در سمینارهای هفتگی سخنرانی‌ها و نشست‌هایی برای مبارزه با تروریسم ارائه داده و مراجعین را تشویق به پرسیدن سئوالاتشان می‌کنیم. 

بعلاوه ما معتقدیم که نباید با مجرمان و افراط‌گرایانی که چنین جرایمی مرتکب می‌شوند مدارا کرد و آن‌ها باید به سزای اعمالشان برسند.

وی با اشاره به نقش مسلمانان در ایجاد ساختارهای زیربنایی کشور انگلیس گفت: ما به عنوان بخش وسیعی از جامعه در ساختن این اجتماع کمک کرده‌ایم و حتی مسلمانان در جنگ جهانی اول و دوم نیز برای ایجاد صلح و آزادی در انگلیس فداکاری‌های بسیاری کرده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا