جهان

دادگاهی در هلند با نادیده گرفتن آزادی های مذهبی رای صادر نمود

دادگاه هلند علیه مردی که حاضر نشده بود به دستور کارفرمایش، ریش خود را بتراشد رای داد.

 

دادگاه هلند علیه مردی که حاضر نشده بود به دستور کارفرمایش، ریش خود را بتراشد رای داد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از گاردین، این دادگاه حکم معلق شدن مزایای یک مرد مسلمان و همسرش  را که به دلایل مذهبی حاضر به تراشیدن ریشش هنگام دوره آموزشی برای یک شغل نشده بود، صادر کرد.

 بر اساس این گزارش، به این مرد مسلمان که نامش ذکر نشده شغلی به عنوان مامور برداشتن آزبست از ساختمان ها پیشنهاد داده شده بود، اما به وی گفته بودند که در دوره آموزشی باید ریش خود را بتراشد.

او که به دلایل دینی حاضر به این کار نشده، حقوقش را از دست داده و طبق قانون هلند، تنها حداقل درآمد قانونی برای هر شهروند بیکار برایش باقی مانده است. این مرد در دادگاه مرکزی هلند براساس قانون آزادی دینی و حقوق مذهبی شهروندان، درخواست تجدید نظر داده بود.

مسئولان پروژه مدعی شده بودند که هنگام حذف آزبست، باقی مانده های این مواد سمی در ریش مانده و برای سلامت فرد خطرناک هستند.

این درحالی است که مرد مسلمان اعلام کرده بود که حاضر است هنگام کار از ماسک استفاده کند، با  این حال دادگاه علیه وی رای صادر کرد.

گفتنی است سیستم رفاهی هلند در سال های اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی بوده و با وجود اینکه آمارهای رسمی نشان می دهند که نرخ بیکاری از 6.9% در سال 2014 به 3.9% در 2018 رسیده است اما بحران اصلی کم بودن دستمزدها می باشد.

آمارهای واقعی نشان می دهند که رشد واقعی دستمزدها در این کشور کم بوده و قراردادهای کاری نیز به طور فزاینده ای کوتاه مدت شده اند.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا