جهان

سازمان ملل: افزایش شمار غیرنظامیان قربانی در یمن/ ائتلاف سعودی مسئول کشتار بیشتر آنها است

سازمان ملل تاکید کرد که شمار قربانیان غیر نظامی در یمن طی ماه گذشته به شدت افزایش یافته و ائتلاف سعودی نیز مسئول کشتار بیشتر آنها می باشد.

 

سازمان ملل تاکید کرد که شمار قربانیان غیر نظامی در یمن طی ماه گذشته به شدت افزایش یافته و ائتلاف سعودی نیز مسئول کشتار بیشتر آنها می باشد.

 کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی بیانیه ای ضمن اعلام این موضوع نسبت به افزایش شمار غیر نظامیان قربانی جنگ در یمن که طی ماه گذشته میلادی به بالاترین سطح خود رسیده، هشدار داده و مسئولیت این کار را بر عهده ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی گذاشت.

«راوینا شامداسانی»، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در شهر ژنو در جنوب غرب سوئیس، اعلام کرد که طی ماه آوریل گذشته ۲۳۶ غیر نظامی در یمن جان خود را از دست داده و ۲۳۸ تن دیگر نیز مجروح شده اند. 

وی تاکید کرد که طی سه سال گذشته در مجموع نزدیک به 6 هزار و ۴۰۰ غیر نظامی جان خود را از, دست داده و نزدیک به 10 هزار تن نیز مجروح شده اند. 

این مسئول سازمان حقوق بشر همچنین اذعان کرد که تعداد تلفات جنگ یمن در غیر نظامیان بیش از این ها بوده و این ارقام، تنها تعداد افراد ثبت شده است. 

شامداسانی با تاکید بر این که اکثریت قاطع قربانیان غیر نظامی در یمن شامل ۱۰ هزار و ۱۸۵ تن قربانی حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان بودند، خاطر نشان ساخت که افزایش مداوم شمار قربانیان غیر نظامی پرسش های خطرناکی در رابطه با احترام قوانین بین المللی مربوط به حفاظت از غیر نظامیان در جنگ یمن را مطرح می کند.

این در حالی است که عربستان سعودی و متحدانش در سایه سکوت جهانی و مدعیان حقوق بشر، وارد چهارمین سال حملات خود به یمن هستند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا