جهان

نخستین نمایشگاه بین المللی «حلال» در آفریقای جنوبی

نمایشگاه بین المللی محصولات حلال در اواخر ماه پیش رو یعنی روزهای 25-26 اکتبر 2017 ، قرار است در شهر «کیپ تاون» دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی برگزار شود.

 

نمایشگاه بین المللی محصولات حلال در اواخر ماه پیش رو یعنی روزهای 25-26 اکتبر 2017 ، قرار است در شهر «کیپ تاون» دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی برگزار شود.

یک واحد تجاری بین المللی، قصد دارد این نمایشگاه حلال دو روزه را با هدف ارائه محصولات و خدمات حلال دارای گواهینامه به شرکت‌های محلی برگزار کرده و خریداران بالقوه از سرتاسر جهان را در جستجوی محصولات و خدمات نوآورانه جذب کند.

از دیگر اهداف این نمایشگاه نشان دادن آفریقای جنوبی به عنوان یک مقصد برای محصولات و خدمات حلال نیز اعلام شده است.

«اسمیت چی» مدیر این واحد تجاری در این باره گفته است که هدف از این گردهمایی ارتقای محصولات دارای گواهینامه حلال می‌باشد که تنها مربوط به محصولات غذایی در بخش کشاورزی نمی‌شوند، بلکه مربوط  به محصولات گردشگری و خدمات مالی نیز قرار دارند.

وی افزود: باورهای رایج این است که آفریقای جنوبی یک کشور مسلمان‌ نشین نیست در حالی که برخلاف تصور مردم این منطقه جامعه اسلامی قابل توجهی دارد. بنابراین هدف اصلی ما این است که به جهان نشان دهیم در اینجا خدمات و محصولات حلال با استانداردهای جهانی را در صنعت حلال داریم.

اسمیت در ادامه گفت: رشد مثبت قابل توجهی در صنعت حلال به ویژه در مناطق آسیا و خاورمیانه را شاهد هستیم و هدف دوم ما این است که به شرکت‌های تجاری در آفریقای جنوبی نشان دهیم که مزایایی در صورت ورود به صنعت حلال به ویژه بازار صادرات در انتظار آنان است.

به گفته کارشناسان، با توجه به اینکه برای نخستین بار است که یک نمایشگاه حلال در این شهر برگزار می‌شود، این گردهمایی قرار است آغازگر رویدادهایی در سال‌های آینده باشد.

اسمیت در این باره گفت: امیدواریم بتوانیم این سری نمایشگاه‌ها را در سال‌های آینده نیز برگزار کرده و قصد داریم نخستین نمایشگاه حلال را در قاره آفریقا اینجا در کیپ تاون داشته باشیم.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا