جهان

فریدم هاوس گزارش داد: بحرین شاهد بیشترین سرکوب ها در خاورمیانه است

سرکوب های مختلف همچنان در بحرین ادامه دارد.

 

سرکوب های مختلف همچنان در بحرین ادامه دارد.

بحرین یکی از بدترین کشورهای جهان از نظر شاخص های آزادی و یکی از کشورهایی است که شاهد بیشترین سرکوب ها در خاور میانه می باشد.

سازمان «فریدم هاوس» در گزارش سالانه خود درباره وضعیت آزادی در کشورهای مختلف جهان، بحرین را از کشورهای غیر آزاد و از بدترین کشورهای جهان از نظر شاخص های آزادی و یکی از کشورهایی دانست که شاهد بیشترین سرکوب ها در خاور میانه می باشد.

در گزارش این مرکز، بحرین در میان 211 کشور بررسی شده، رتبه 193 را به خود اختصاص داده که فقط کشورهایی همچون عربستان، سودان، سومالی، تاجیکستان و کره شمالی رتبه پایین تر از بحرین را در این گزارش دارا هستند و حتی کشوری مانند «لیبی» در وضعیت بهتری نسبت به بحرین قرار دارد.

بدین ترتیب می توان مشاهده کرد که بحرین همچنان از بدترین کشورهایی است که در ده سال گذشته افت شدیدی را در شاخص های آزادی شاهد بوده است.

گفتنی است سازمان «فریدم هاوس» یا «خانه آزادی» یک ارگان غیردولتی در آمریکا می‌باشد که در زمینه تحقیقات و پشتیبانی از دمکراسی، آزادی‌های سیاسی و حقوق بشر فعالیت می‌کند.

این سازمان از آن رو معروف گشته‌است که سالیانه فهرست کشورها را از لحاظ میزان دمکراتیک بودن یا نبودن، تهیه و انتشار می‌دهد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا