مرجعیت شیعه

مرجعیت شیعه : بهشت، بهایِ معرفت و شناخت حقیقیِ اهل بیت علیهم السلام است

جمعی از مؤمنان کشور کویت با حضور در بیت مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله، در شهر مقدس قمدر شهر مقدس قم، با معظم له دیدار کردند.

 

جمعی از مؤمنان کشور کویت با حضور در بیت مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله، در شهر مقدس قم، با معظم له دیدار کردند.

در این دیدار معظم له ضمن رهنمودهایی فرمودند: در پاره ای از روایات، از امام رضا علیه السلام نقل شده است که هرکس حضرت معصومه سلام الله علیها را با معرفت و شناختِ حق و جایگاهش زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.

معظم له ادامه دادند: شما زائران آن حضرت هستید و در این معنا میان مرد و زن، پیر و جوان، عالم و جاهل، دختر و پسر و بزرگ و کوچک تان تفاوتی وجود ندارد. 

مرجعیت شیعه سپس طی توضیحاتی فرمودند: از این سخن امام رضا علیه السلام بر می آید که کسانی به زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها نائل می شوند، اما حق و جایگاه ایشان را نمی شناسند. اینان پاداش، فضیلت، مقام زیارت و آثار مثبتِ بزرگ و فراوان ناشیِ از زیارت را در دنیا و آخرت به دست می آورند، ولی بهشت به عنوان پاداش زیارت آنها مشروط به شناخت حق و جایگاه این بانوی بزرگ است.

مرجع عالیقدر افزودند: معرفت و شناخت در قانون آسمان، در عبادت ها و تمام وسایل و راهکارهای تقرب به خدای متعال اساس و مبنا است. 

ایشان ادامه دادند: معرفت و شناخت در چارچوب معرفت اهل بیت علیهم السلام قرار دارد و همانی است که از اهل بیت علیهم السلام بیان شده است. 

معظم له ادامه دادند: به دیگر بیان، باید بدانیم و بپذیریم که اهل بیت علیهم السلام کسانی هستند که خدای متعال و رسول اکرم صلی الله علیه وآله آنان را همسنگ قرآن کریم قرار داده اند و مورد سومی را ذکر نفرموده اند.

مرجع عالیقدر تاکید کردند: باید توجه داشت که خدای سبحان اصل است و رسول گرامی اسلام، گرامی ترینِ اولین و آخرین، نه تنها برای مسلمانان که برای همه ی جهانیان؛ و سپس اهلبیت و عترت ایشان،  بنابراین هیچ یک از «کتاب خدا و عترت» از یکدیگر جدا نبوده و هیچ کدام جای خالی دیگری را پر نمی کند و در واقع  جدایی بین قرآن و اهل بیت علیهم السلام راه ندارد. بنابراین روشن است که قرآن کریم به سوی اهل بیت علیهم السلام فرا می خواند و اهل بیت علیهم السلام به سوی قرآن کریم هدایت می کنند.

معظم له ادامه دادند: شما آقایان و خانم ها هنگامی که در آستان و پیشگاه مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به زیارت می ایستید به اندازه شناخت و معرفتی که نسبت به ایشان دارید از بهشت و درجات آن برخوردار می شوید.

پس بکوشید در چارچوب آموزه ها و رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام معرفت نسبت به ایشان را در خود بالا برده و افزایش دهید. 

مرجعیت شیعه تاکید کردند: مسلّم این است که هرکس بر اهل بیت علیهم السلام پیشی گیرد، از حریم شان رفته و مقبول نیست و هرکس از آنان بازماند، تباه شده و تنها آن کس که پیرو و همراه آن پاکان باشد، به مقصد می رسد.

معظم له در پایان فرمودند: بنابراین بایسته و شایسته است که از این زیارت، بهره کافی برده و برای خود و کسان و خویشاوندان و دوستان خود و همه مردان و زنان مؤمن دعا کنید.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا