جهان اسلام

اصابت سه خمپاره به پشت حرم حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق

بعداز ظهر امروز  سه گلوله خمپاره به پشت حرم حضرت «زینب» سلام الله علیها در دمشق شلیک کردند.این حمله خمپاره‌ای چندین زخمی از خود برجای گذاشته است.

alt

به گزارش شیعه ویوز ؛ مزدوران سلفی با نفوذ به منطقه زینبیه سلام الله علیها که توسط کمیته های مردمی حمایت می شود، بمبی را که در یک کیسه زباله جاسازی کرده بودند، در اوج شلوغی در بازار میوه و تره بار منطقه منفجر کردند که تنها 150متر با حرم مطهرعقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها  فاصله دارد در منطقه زینبیه بیش از12کشته و 40 مجروح به دنبال داشت. آنچه مسلم است قربانیان این انفجاراغلب از شیعیان هستند، که درپی درگیریهای اخیر از شهرهای مختلف سوریه اعم از شهرهای حمص و حلب به جوار مرقد حضرت زینب پناه بردند. 

زینبیه دمشق و اطراف حرم حضرت «زینب»سلام الله علیها از دیروز کانون حملات خمپاره‌ای، بمبگذاری‌های تروریستی و درگیری‌ نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌های مسلح بود که تا بامداد پنج‌شنبه این درگیری‌ها همچنان ادامه داشت

این درگیری‌ها در مناطق الحسینیة و حجیرة و یلدا متمرکز بود که در جریان آن تروریست‌های مسلح تلاش داشتند، وارد این مناطق شده و به آنها نفوذ کنند.هم چنین تروریست‌های مسلح بعداز ظهر امروز  سه گلوله خمپاره به پشت حرم حضرت «زینب»سلام الله علیها در دمشق شلیک کردند.این حمله خمپاره‌ای چندین زخمی از خود برجای گذاشته است.

یک مقام آگاه در این ارتباط اعلام کرد که با توجه به آتش بس موجود میان نیروهای مردمی و افراد مسلح و تروریست در منطقه زینبیه در هفته های گذشته ؛ با اقدام امروز تروریست ها در انفجار بمب احتمال آغاز و وقوع درگیری بین دو طرف وجود دارد.

شایان ذکر است نیروهای امنیتی ارتش سوریه در این راستا سه نفر از عاملان بمبگذاری در منطقه «زینبیه» دمشق را دستگیر کردند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا