Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان اسلام

دفع حمله سنی های تندرو به شهر هاي شیعه نشین فوعه و کفریا در سوریه

کمیته های مردمی مدافع دو شهر محاصره شده فوعه و کفریا واقع در حومه شمالی ادلب، حملات سنگین سنی های تندروی جبهة النصره و گروه های وابسته به آنها را دفع کرند.

 

کمیته های مردمی مدافع دو شهر محاصره شده فوعه و کفریا واقع در حومه شمالی ادلب، حملات سنگین سنی های تندروی جبهة النصره و گروه های وابسته به آنها را دفع کرند.

منابع میدانی امروز (یکشنبه) اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی جبهة النصره سعی داشته اند تا از نقاط مختلف واقع در اطراف این دو شهر شیعه نشین از جمله از محورهای بنش، رام حمدان و الصواغیه به این دو شهر نفوذ کنند که در اثر آن متحمل تلفات جانی و مالی گشته و عقب نشینی نمودند.

همچنین در این درگیری ها 6 تن از مدافعان فوعه و کفریا به نام های مظفر علی حيدر، علی عبدالله حمد، علی ديب سعيد، سعيد جحجاج، علی احمد صوفان و يوسف ذکر به شهادت رسیدند.

شایان ذکر است، پس از اشغال شهر و استان ادلب در شمال غرب سوریه هم مرز با ترکیه از سوی سنی های تکفیری٬ دو شهر شیعه نشین فوعه و کفریا که در 10 کیلومتری شمال ادلب قرار دارند از 28 مارس 2015 (8 فروردین 94) به محاصره کامل تروریست ها درآمده و به صورت روزانه هدف حمله های تروریستی قرار دارند.

در تاریخ یاد شده 14 هزار تن از عناصر تروریستی به همراه سنی های تندرویی که در ترکیه تجمع کرده و آموزش دیده و تجهیز شده بودند، با یک یورش سنگین استان ادلب را به اشغال خود در آوردند.

در طول این مدت، اهالی دو شهر شیعه نشین فوعه و کفریا که در حدود 50 هزار تن از شیعیان را در خود جای داده است، بارها خواستار شکستن دائمی این محاصره و نجات جان خود از چنگ سنی های تندرو شده اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا