جهان اسلام

ارجاع پرونده غیر نظامی ها به دادگاه نظامی در بحرین

بحرین برای نخستین بار محاکمه چند غیرنظامی را به دادگاه نظامی ارجاع داد.

 

بحرین برای نخستین بار محاکمه چند غیرنظامی را به دادگاه نظامی ارجاع داد.

سرتیپ «یوسف راشد فلیفل» رئیس دستگاه قضایی نظامی بحرین اعلام کرد که دستگاه‌های «مبارزه با تروریسم» توانستند اعضای یک گروه را که به گفته او مرتکب جرایم تروریستی علیه نیروهای دفاعی بحرین شده‌اند، بازداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری بحرین (بنا) به گفته فلیفل، دادستانی نظامی پس از پایان تحقیقات تصمیم گرفت که متهمان این پرونده را به دادگاه بزرگ نظامی ارجاع دهد و زمان محاکمه آنها بزودی اعلام خواهد شد.

از حدود 6 ماه پیش به دنبال موافقت پادشاه بحرین با محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی، این نخستین بار است که مسئولان بحرین متهمان غیرنظامی را برای محاکمه به دادگاه نظامی ارجاع می‌دهند.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» آوریل گذشته با اجرای اصلاحاتی در بند مربوط به منحصر شدن محاکمه‌های نظامی به جرایم افراد نظامی و نیروهای امنیتی موافقت کرد و این بند به گونه‌ای اصلاح شود که به دستگاه قضایی نظامی، اجازه محاکمه غیرنظامیان را داشته باشد.

شایان ذکر است، رژیم بحرین از حدود شش سال پیش به شکل بی سابقه ای مخالفان خود، خصوصا شیعیان را تحت تعقیب قرار داده و علاوه بر حبس های طولانی مدت و سلب تابعیت آنها، با پرونده های ساختگی آنها را به عملیات تروریستی محکوم نموده در مواردی اعدام کرده است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا