جهان اسلام

محکومیت انفجار در محله الراشدین حلب از سوی مرکز جهانی آدم

مرکز دفاع از آزادی های مدنی ـ آدم ـ  طی بیانیه ای ،انفجار اخیر در محله «الراشدین» شهر حلب که کاروان شیعیان «فوعه و کفریا» را هدف قرار داد، به شدت محکوم کرد.

 

مرکز دفاع از آزادی های مدنی ـ آدم ـ  طی بیانیه ای ،انفجار اخیر در محله «الراشدین» شهر حلب که کاروان شیعیان «فوعه و کفریا» را هدف قرار داد، به شدت محکوم کرد.

در بیانیه این مرکز جهانی که نسخه ای از آنبرای خبرگزاری شیعه ویوز فرستاده شده است، آمده:

این جنایت سنی های تندرو، بیانگر بالاترین سطح اعمال تروریستی آنها در حق بشریت است.

آنها عده ای از غیرنظامیانِ متشکل از کودکان، زنان و کهنسالان که هیچ نقشی در امور سیاسی کشور سوریه نداشته اند را و تنها به خاطر شیعه بودنشان به این وضع اسفبار دچار کرده اند.

این بیانیه افزود: متاسفانه امروزه ، وحشیگری در کشتار بی گناهان، به ابزاری سیاسی جهت رسیدن به اهداف کثیف، برای عده ای از طرف های درگیرِ در سوریه، تبدیل شده است .

این مرکز حقوق بشری افزود: قوانین بین المللی و حقوق بشر در جهان  به هیچ وجه اجازه هتک حرمت و یا کشتار را به هیچ گروه نمی دهد و جامعه جهانی وظیفه دارد تا به این اوضاع خاتمه داده و جان تعداد زیادی از انسان های بی گناه را نجات دهد.

مرکز جهانی آدم در ادامه از سیاست یک بام و دو هوای بعضی از کشورهای عضو شورای امنیت انتقاد کرده و افزود: ادامه این رفتارها باعث می شود که شورای امنیت، موقعیت خود را به خطر انداخته و اسیر رغبات و پول های حامیان این شورا شوده و برای مصلحت های سیاسی خود ،بی گناهان را قربانی کند.

این سازمان در پایان بیانیه خود، آورده است: ما به عنوان یک سازمان جهانی،  کشورهای حامی طرف های درگیر در سوریه را  مسئول این حادثه هولناک می دانیم و خواستار توقف این حمایت ها هستیم؛ زیرا ادامه این جنگ ها، چیزی جز بدبختی و فلاکت را برای مردم سوریه در بر نخواهد داشت.

شایان ذکر است آخرین آمار انفجار اخیر در محله «الراشدین» حلب  سوریه  به 126 شهید و 224 زخمی رسیده که اغلب آنها را کودکان و زنان تشکیل داده اند.

این انفجار تروریستی که سنی های تندروی احرار الشام مسئولیت آن را پذیرفته، توسط یک وانت بزرگ بمب گزاری شده با ظاهر خودروی حمل غذا برای کودکان صورت گرفته است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا