عتبات و اماکن مقدسه

برگزاری دوره‌ آموزشی قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام در لندن

دوره‎ تخصصی آموزش علوم قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام، ویژه مربیان زن و مرد مسلمان، به همت شعبه مؤسسه قرآنی آستان مقدس عباسی در لندن در حال برگزاری است.

 

دوره‎ تخصصی آموزش علوم قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام، ویژه مربیان زن و مرد مسلمان، به همت شعبه مؤسسه قرآنی آستان مقدس عباسی در لندن در حال برگزاری است.

این دوره در راستای سلسله دوره‌های تخصصی مرکز علوم، تفسیر و چاپ قرآن وابسته به آستان عباسی موسوم به «المنهج الحق، كتاب الله والعترة الطاهرة؛  در شهر لندن، پایتخت انگلستان برگزار شده است.

در این دوره‌ تخصصی، مربیان قرآن زن و مرد از اقلیت‎های مسلمان مقیم انگلستان از کشورهای مختلفی همچون عراق، کویت، بحرین و لبنان حضور دارند.

ضیاء الدین آل مجید زبیدی، مدیر مرکز علوم، تفسیر و چاپ قرآن آستان عباسی و ناظر بر اجرای این طرح، تبیین راه و روش قرآن و اهل بیت علیهم السلام به‌عنوان رویکرد و مسیر حق و راه نجات مؤمنان در زمان فتنه را، هدف از برگزاری این دوره‌ تخصصی عنوان کرد.

وی افزود: در این دوره بخش‌هایی از کتاب «المنهج الحق؛ کتاب الله والعترة الطاهرة» به‌عنوان یکی از منشورات آستان مقدس عباسی تدریس می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس عباسی کتاب «المنهج الحق کتاب الله و العترة الطاهرة» شهریورماه سال جاری در شهر مقدس کربلا منشر شد. 

بر اساس این گزارش، کتاب مذکور به قلم «شیخ ضیاءالدین آل مجید الزبیدی»، مدیر مرکز علوم قرآن، تفسیر و انتشارات وابسته به آستان مقدس عباسی و با نظارت «سید محمد علی الحلو»، از علمای برجسته شیعی عراق تألیف شده و راهنمای ارزشمندی برای فراگیری علوم قرآن و معارف اهل بیت علیه السلام محسوب می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا