آسیااخبارافغانستانجهانجهان اسلامفرهنگ و هنر

توهین سنی های تندروی طالبان به نوروز

سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت طالبان می‌گوید که “نوروز” رسم مجوسی یعنی آتش پرستان است و حکومت این گروه آن را قبول ندارند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ مولوی “محمد صادق عاکف مهاجر” سخنگو و رئیس اطلاعات وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت طالبان، ضمن اعلام این مطلب، گفت: نوروز در اسلام نیست. ما در اسلام فقط دو عید داریم، عید خُرد و عید کلان. عید دیگری به نام نوروز در اسلام نیست.

A balloon seller walks across the graveyard outside the Kart-e Sakhi mosque in Kabul, Afghanistan, Thursday, March 21, 2013, as Afghans celebrate Nowruz, marking the first day of spring and the beginning of the year in the Iranian calendar. (AP Photo/Ahmad Jamshid)

وی افزود: عید نوروز مختص به مجوسی‌ها است و ضرورت نمی‌بینم که نوروز را برگزار نماییم.

سخنگوی وزارت امر به معروف طالبان درباره این که آیا سه روز تعطیلی نوروز در سال آینده حفظ خواهد شد یا نه نیز گفته: باید دید اداره کار و امور اجتماعی چه تصمیمی خواهد گرفت اما به احتمال زیاد این سه روز تعطیل نخواهد شد.

در همین حال روز گذشته شاروالی طالبان در مزار شریف از آمادگی این نهاد برای برگزاری جشن سالانه نوروز در این شهر خبر داده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا