اخباراروپاجهانجهان اسلام

برنامه نامزد افراطی انتخابات فرانسه برای ممنوعیت ساخت مسجد و حجاب

«اریک زمور» نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برنامه خود درباره دین اسلام را که به دنبال اجرای آن در صورت رسیدن به کاخ الیزه است، منتشر کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ برنامه وی که در حساب توییتری اش منتشر شد، شامل ممنوعیت پوشیدن تمامی لباس های حاوی نمادهای اسلامی از جمله حجاب در میادین عمومی و ممنوعیت ساختن مناره و مسجد است.

این برنامه به اینجا ختم نمی شود و شامل ممنوعیت فعالیت برخی جنبش های اسلامی نیز می شود که وی نسبت به تحریم آن وعده داده است.

زمور پیشتر نیز در شبکه فرانس ۲ گفته بود که اگر به ریاست جمهوری برسد، استفاده از نام “محمد” را برای فرزندان مسلمانان ممنوع و قوانینی را برای نام گذاری اسامی فرزندان مسلمانان وضع خواهد کرد.

کاربران توییتر در واکنش به این برنامه گفته اند زمور به مرحله خطرناکی از بیهودگی رسیده که به او این اجازه را می دهد علیه مسلمانان در فرانسه جنگ قومیتی راه بیندازد و به دنبال آوارگی و اخراج آنها باشد.

“اریک زمور” با “مارین لوپن” ۵۳ ساله برای رهبری جریان راست افراطی در فرانسه رقابت می کند و برخی نظرسنجی ها از پیشتازی او سخن به میان آورده اند و از او به عنوان اولین رقیب “امانوئل مکرون” در انتخابات ریاست جمهوری تعبیر کرده اند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا