آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسهعراقعلم و فناوریفرهنگ و هنر

کتابخانه روضه حیدریه در انتظار انتقال تاریخی به صحن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

کتابخانه قدیمی روضه حیدریه با انتقال به محل جدید خود در صحن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای یک رویداد تاریخی آماده می شود.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ شیخ “عبدالساده جابری” رئیس مجتمع فکری و فرهنگی روضه حیدریه، گفت: کارکنان کتابخانه روضه حیدریه به توصیه دبیرکل آستان مطهر علوی برای بازگشایی این کتابخانه با شکل جدید در صحن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها آغاز به کار کردند تا آماده پذیرایی دانشجویان و پژوهشگران باشند.

وی افزود: این مکان جدید برای کتابخانه روضه حیدریه اهمیت بسیار دارد و در یک محوطه وسیعی از پروژه صحن فاطمه سلام الله علیها در یک ساختمان بزرگ چند طبقه قرار گرفته است. فرآیند گنجایش در کتابخانه متناسب با حجم و تاریخچه کتابخانه روضه حیدریه است.

جابری افزود: این کتابخانه بزرگ با کتابخانه بین المللی قابل مقایسه است و اهمیت آن در کتاب های موجود متعدد از نظر تاریخ، فقه اصول، پایان نامه های دانشگاهی است.

از سوی دیگر “علی لفته کریم” مدیر کتابخانه روضه حیدریه گفت: این مکان جدید یک میلیون جلد کتاب گنجایش دارد و ساختمان با استانداردهای جهانی به مساحت 17 هزار متر مربع طراحی شده است.

کتابخانه روضه حیدریه یکی از مهم ترنی کتابخانه های تاریخی در عتبات مقدس به خصوص عراق است که در سال 2005 میلادی افتتاح شد. در طول 17 سال کادر تخصصی نزدیک به نیم میلیون کتاب و پایان نامه دانشگاهی، مجلات و کتاب های قدیمی را جمع آوری کرده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا