آسیااخبارپاکستانجهانجهان اسلام

درخواست پاکستان برای اتخاذ موضع مشترک علیه اسلام‌هراسی

اسلام هراسی پدیده ای است که در چند سال اخیر در کشورهای اروپایی و آمریکا ظاهر شده و در حوادث و برهه های زمانی مختلف شدت گرفته است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ بر همین اساس یک مقام پاکستانی خواستار اتخاذ موضعی مشترک و بین المللی علیه اسلام‌هراسی شد.

وزیر حقوق بشر پاکستان خواستار اتخاذ موضع مشترک کشورهای اسلامی در برابر اسلام‌هراسی در سر تا سر جهان شد.

شيرين مزاری، وزير حقوق بشر پاكستان طی اظهاراتی در این باره به گفت: کشورهایی مانند پاکستان و ترکیه می‌توانند برای موضعی متحد علیه آزار و اذیت مسلمانان در سراسر جهان تلاش کنند.

وی افزود: کشورهای اسلامی باید اختلافات را دفن کنند و در جبهه دیپلماسی برای حفظ حقوق مسلمانان فعال‌تر باشند.
وزير حقوق بشر پاكستان، اختلافات در جهان اسلام را مايه تأسف توصيف كرد و خواستار موضع يكپارچه اسلامی برای مقابله با آزار و اذيت مسلمانان توسط بسياری از حکومت‌ها از جمله هند شد.

مزاری درباره افغانستان از جامعه بین‌المللی خواست تا با سنی های تندروی طالبان مشارکت و همکاری و به حل بحران فزاینده انسانی در این کشور کمک کند.

وی ادامه داد: ماه‌های آینده شاهد دیپلماسی تهاجمی‌تر از سوی پاکستان درباره کشمیر اشغالی خواهیم بود، جایی که هند مرتکب جنایات جنگی و نسل‌کشی تدریجی می‌شود.

او افزود: پاکستان و ترکیه درباره مسائل عمده در تماس دائمی هستند و رایزنی‌های مستمر در مورد موضوعاتی مانند اسلام‌هراسی و وضعیت بشردوستانه در افغانستان وجود دارد؛ مایه تأسف است که سازمان همکاری اسلامی درباره مسائلی که عمیقاً جهان اسلام را تحت تأثیر قرار می‌دهد کاری انجام نمی‌دهد. مسلمانان در سراسر جهان تحت ظلم قرار می‌گیرند و این دولت‌ها هستند که باید در برابر نقض حقوق آنها واکنش نشان دهند.

مزاری با انتقاد از آنچه نفاق غربی توصیف کرد، گفت: اتحادیه اروپا و آمریکایی‌ها همچنان درباره حقوق بشر و آزادی‌های شخصی و مذهبی در کشورهای اسلامی سخنرانی می‌کنند بنابراین ما حق داریم که درباره آزادی دینی در کشورهای غربی صحبت کنیم.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا