آسیااخبارایرانجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسه

فضاهای زیارتی مسقف در حرم رضوی بزرگ تر می شود

رئیس بخش فنی و نگهداری آستان مقدس رضوی از افزایش فضاهای زیارتی مسقف حرم مطهر خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ “محمدکاظم ملازم الحسینی” در حاشیه بازدید تولیت آستان مقدس رضوی از پروژه های عمرانی حرم مطهر با اشاره به فعالیت‌های این بخش در توسعه فضاهای زیارتی سرپوشیده از جمله رواق‌ها و شبستان‌ها در حرم مطهر، گفت: توسعه فضای زیرسطحی بست شیخ بهایی و ساماندهی فضاهای مجاور آن از اواسط سال ۹۷ توأم با بررسی تحکیم و مقاوم سازی سازه های موجود آغاز شده و حسب تاکیدات تولیت با سرعت در حال انجام است.

فضاهای زیارتی مسقف در حرم رضوی بزرگ تر می شود

وی گفت: پیش بینی می شود با تکمیل این طرح، در حدود 10 هزار متر مربع به فضاهای زیارتی مسقف حرم مطهر و همچنین حدود 7 هزار مترمربع به فضاهای بهشت ثامن بارگاه منور رضوی افزوده شود.

الحسینی بیان کرد: قطعا گسترش فضاهای زیارتی مسقف زمینه بهره‌مندی از بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا علیه السلام را بیش از پیش برای زائران و مجاوران این آستان مقدس در تمام فصول سال فراهم می‌کند.

ملازم الحسینی تصریح کرد: این پروژه فضایی از طبقه زیرین شیخ بهایی و حیاط مسجد گوهرشاد و همچنین بخشی از طبقه زیرین صحن جمهوری را در بر می‌گیرد.

وی افزود: به منظور ایجاد چنین فضایی در کنار ساختمان های قدیمی حرم مطهر ابتدا طرحی برای مقاوم سازی ساختمان های مجاور به اجرا درآمده و در مرحله بعد خاکبرداری و سایر مراحل پروژه اجرا می ‌شود.

رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی اضافه کرد: فعالیت‌های خرد و کلان بهسازی فضاها همانند دسترسی به رواق‌ها، ساخت فضاهای پشتیبانی و نظارتی، برنامه‌ ریزی و بازسازی زیرساخت‌های تأسیساتی و توسعه و نوسازی آن‌ها و روشنایی و نورآرایی حرم مطهر نیز جزء برنامه‌های اجرایی و مطالعاتی این سازمان است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا