درخواست «سازمان مسلمان آزاده» از شورای امنیت برای جلوگیری از جنگ احتمالی بین هند و پاکستان

 

«سازمان جهانی دفاع از حقوق و آزادی ها» (مسلمان آزاده)، از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست  فورا با اقدامی جدی مانع درگیری های مسلحانه جاری بین کشورهای پاکستان و هند شوند.

به گزارش شیعه ویوز، این سازمان در بیانیه خود در باره ی پیامدهای خطرناک جنگ احتمالی بین این دو کشور  هشدار داد و تاکید کرد که دامنه چنین جنگی می تواند همه جهان را فرا بگیرد.

سازمان جهانی مسلمان آزاده در بیانیه خود با اشاره به شدت گرفتن تنش ها بین هند و پاکستان، افزود: ما به شدت نگران این موضوع هستیم، چرا که این دو کشور دارای سلاح های اتمی هستند و بیم آن می رود که با شعله ور شدن جنگ بین این دو کشور، از سلاح های اتمی استفاده شود و در آن صورت شدت خسارت ها و قربانیان غیر نظامی، غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

سازمان جهانی دفاع از حقوق و آزادی ها، در پایان بیانیه خود از سران این دو کشور خواست  با رایزنی سیاسی از وقوع جنگ جلوگیری کنند و از طریق گفت و گو،  صلح و آرامش را برای ملت های خود به ارمغان بیاورند.

شایان ذکر است، اخیرا هند شاهد یک حمله انتحاری بود و پس از آن با طرح این مطلب که عناصر وابسته به گروه عامل حمله ی تروريستى، در پاکستان حضور دارند، این گروه را هدف قرار داد.

پاکستان نیز اعلام کرد که یکی از هواپیماهای هندی را ساقط کرده و خلبان آن را نیز برای ابراز حسن نیت، به این کشور تحویل داد.

لازم به یادآوری است، هند و پاکستان از کشورهای بزرگ دارای سلاح هسته ای به شمار می روند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input