آیت الله العظمی مدرسی خواستار گسترش نظام سیاسی و حضور مردم در انتخابات عراق شد

 

آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی مدظله، از مراجع تقلید شیعه، خواستار گسترش نظام سیاسی در عراق شده و نسبت به از بین رفتن فرصت مشارکت در انتخابات آینده هشدار داد.

معظم له، در بیانیه هفتگی خود گفتند: ما ملت عراق را به گسترش نظامی سیاسی دعوت می کنیم تا در میان نظام حکومت های منطقه بهتر و برتر باشد.

ایشان خطاب به مردم عراق، افزودند: خداوند به شما نعمت آگاهی، آزادی و تمسک به ارزشها را عنایت کرده و شما باید تمامی آن را در راه اصلاح اوضاع خود و ترمیم انحرافات موجود در حکومت که در پی تروریسم، فساد و کمی تجربه حاصل شده، استفاده کنید.

ایشان در ادامه خواستار مشارکت عراقی ها در انتخابات آینده شده و گفتند: امروز فرصت انتخابات برای شما مهیا است و اگر از دست برود، دیگر قابل جبران نیست.

این مرجع تقلید شیعه ادامه داد: علما، صاحبان بصیرت، احزاب، سازمان ها و تمامی گروه ها باید در پی یافتن اشخاص شایسته، توانا و راستگو باشند و در کنار آنان ایستاده و از آنها حمایت کنند. 

در پایان این بیانیه آمده است: مردم باید به نامزد ها توصیه های مناسبی ارائه دهند تا وزارت خانه هایی شایسته شکل گرفته و عراق را به سمت امنیت، رشد و عدالت اجتماعی سوق دهند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input