سومین جشنواره دینی «مولود کعبه» در بصره

 

سومین جشنواره سالانه دینی ـ فرهنگی «مولود کعبه» در آستانه سالروز ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه بصره در حال برگزاری است.

این جشنواره سه روزه، از دیروز(۲۸ اسفندماه) با حضور نمایندگان آستان مقدس عباسی و شخصیت‌هایی از نهادها و سازمان‌های مختلف و جمع زیادی از اساتید و دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه بصره در حال برگزاری است.

زکی عبدالله، به نمايندگی از دانشگاه بصره و سيّد محمد عبدالله موسوي، به نمایندگی از آستان مقدس عباسی در این جشنواره سخنانی را در تبیین فضایل، کرامت و شخصیت امیرالمومنین علیه السلام ایراد کرده و این روز مبارک را تبریک گفتند.

بخش پایانی آیین افتتاحیه این جشنواره مربوط به شعرخوانی با مشارکت تعدادی از دانشجویان، تبادل هدایا و نشان بین دانشگاه بصره و آستان مقدس عباسی و تکریم برگزارکنندگان این جشنواره بود.

در حاشیه این جشنواره همچنین، نمایشگاهی برای عرضه دستاوردهای فکری ـ فرهنگی و انتشارات بخش امور فکری و فرهنگی، بخش معارف اسلامی و انسانی حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام برپا شده و موزه نفایس و نسخه‌های خطی این آستان و آستان مقدس عسکری نیز آثار خود را در این نمایشگاه ارائه کرده‌اند.

گفتنی است؛ این جشنواره، فعالیت‌های خود را با برپایی جلسه گفتگومحور با سخنرانی «سید محمد موسوی» و با حضور دانشجویان گروه‌های مختلف دانشگاه و همچنین کارگاه آموزشی مهارت کمک‌های اولیه و یک محفل قرآنی آغاز کرد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input