تشرف بانوی بلاروسی به دین اسلام در حرم مقدس رضوی

 

یک بانوی بلاروس در حرم مطهر «امام رضا علیه السلام» به دین اسلام تشرف یافت.

«اولکا اونستویچ» بانوی 26 ساله اهل بلاروی در دومین تشرف خود به حرم مطهر رضوی، شهادت ثلاثه را بر زبان آورده و با انتخاب مذهب حقه تشیع به دین اسلام گرویدد.

این بانوی مسلمان، پیش از سفر اخیر خود به ایران، به صورت گردشگر دو مرتبه به ایران سفر نموده بود که در یکی از این سفرها به حرم مطهر رضوی نیز مشرف شده بود.

 مدیر امور زائران غیرایرانی آستان مقدس رضوی نیز، درباره این بانوی تازه مسلمان گفت: رشته تحصیلی خانم «اونستویچ» در بلاروس مطالعه زبانهای خارجی است و این بانوی تازه مسلمان با فراگیری زبان عربی، پیش از این قرآن کریم را مطالعه کرده بود.

«هاشمی نژاد» افزود: ایشان از طریق مطالعه قرآن و همچنین همنشینی با مسلمانان دیگر، علاقه اش نسبت به دین اسلام افزایش یافته و تصمیم گرفت تا در سفر بعدی خود به ایران در بارگاه رضوی حضور یافته و مسلمان شود.

این بانوی تازه مسلمان، پس از تشرف خود به دین مبین اسلام، نام «حدیث» را برای خود برگزیده است.

گفتنی است، سال گذشته، دو میلیون و 500 هزار زائر غیرایرانی در حرم مطهر رضوی حضور یافته اند که از این تعداد 11 هزار نفر گردشگران غیرمسلمانِ کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی بودند که قسمت زائران غیر ایرانی این آستان مقدس، تنها موفق شده 30 مورد از تشرف های انجام شده به دین مبین اسلام در سال گذشته را ثبت نماید.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input