جهان

تبعیض علیه مسلمانان هند

دفتر سوابق ملی جرم  (NCRB)اخییرا آماری منتشر کرده که نشان می دهد، مسلمانان هندی، در معرض بیشترین اتهامات قرار دارند و بدون هیچ دلیل و مدرکی به زندان افکنده می شوند.

 

 

دفتر سوابق ملی جرم  (NCRB)اخییرا آماری منتشر کرده که نشان می دهد، مسلمانان هندی، در معرض بیشترین اتهامات قرار دارند و بدون هیچ دلیل و مدرکی به زندان افکنده می شوند.

«روحان پریمکومار» به نقل از (NCRB)گفته، اگر شما از اقلیت مسلمانان در هند باشید، بیشتر در معرض خطر دستگیری و زندانی شدن هستید.

طبق آخرین آمار، مسلمانان ۱۴.۲ درصد از جمعیت هند را تشکیل داده اند، این در حالی است که ۲۶.۴ در صد از زندانیان هند را، مسلمانان تشکیل می دهند.

در گزارش دفتر سوابق ملی جرم تصریح شده است که از میان ۲۶.۴ درصد زندانیان مسلمان هند، تنها در مورد ۱۶.۴ درصد از آنان، روند قضایی طی شده است ولی در مورد ۱۰ درصد باقی مانده، هیچ تفهیم اتهام و یا روند قضایی ای طی نشده و بدون دلیل و مدرک در زندان به سر می برند.

فعالان حقوق بشر نیز تاکید دارند که پلیس هند، برخوردهای تبعیض آمیز زیادی نسبت به اقلیت های دینی و مذهبی، در پیش گرفته است و نیز اقلیت ها بسیار بیش از هندو ها، در معرض اجرای احکام قرار دارند.

«مارکس» یکی از فعالان حقوق بشر در این باره اظهار داشت: آنچه مشهود است، این است که از سال ۱۹۸۰ میلادی تا کنون، پلیس هند نسبت به مسلمانان رفتار های ناعادلانه زیادی مرتکب شده است و به همین دلیل، تقاضا های زیادی مبنی بر تشکیل نهادی برای احقاق حقوق مسلمانان هندی، شده است.

وی تاکید کرد: وجود تعداد انبوه مسلمانان در زندان های هند، به معنای تمایل مسلمانان به جرم و جنایت نیست، بلکه وجود این تعداد زندانی مسلمان، به دلیل تمایل پلیس به دستگیری آنان است.

به گفته مارکس، از آنجا که مسلمانان هندی، از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار نیستند و از طرفی، از لحاظ مالی نیز در ضعف به سر می برند، در نتیجه نمی توانند در دادگاه وکیل مناسبی برای دفاع از خود، اتخاذ کنند و به همین دلیل برای مدت طولانی، در زندان باقی می مانند.

با وجود این وضعیت، بسیاری از مسلمانان هندی، در صدد اند تا شکایت خود از پلیس و دستگاه قضایی هند را به نهادهای بین المللی ارجاع دهند، تا بیش از این، حقوق مسلم شهروندی آنان پایمال نشود.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا