جهان

همت مسلمانان دیربورن در غذارسانی به بیمارستان ها در ایام رمضان

مسلمانان شهر دیربورن در ایالت میشیگان آمریکا در ایام ماه مبارک رمضان، وظیفه خود را در غذارسانی به بیمارستان ها و مراکز درمانی دانسته اند. 

مسلمانان شهر دیربورن در ایالت میشیگان آمریکا در ایام ماه مبارک رمضان، وظیفه خود را در غذارسانی به بیمارستان ها و مراکز درمانی دانسته اند. 

در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا، مساجد و مراکز دینی متعلق به مسلمانان در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایالات متحده تعطیل شده اند، جوامع اسلامی در آمریکا، دست روی دست نگذاشته و از این فرصت برای فعالیت های خیریه از جمله غذارسانی به پزشکان، پرستاران و سایر خدمه بیمارستانی استفاده کرده اند.

از زمان آغاز ماه مبارک رمضان در اواخر ماه آوریل، مرکز اسلامی دیربون، که در میشیگان (با بیشترین جمعیت مسلمانان در ایالات متحده) واقع شده به حالت تعطیل درآمده و صدها داوطلب، نسبت به سال های گذشته اعمال خیریه را توسعه داده و با مراجعه به بیمارستان ها به کارمندان و پزشکان غذا رسانی نمودند. 

پزشکان مسلمان نیز خدمات خود به دیگران را افزایش دادند. 

احمد پزشک یکی از بیمارستان های میشیگان که از زمان شیوع ویروس به مرکزی برای درمان کرونایی ها تبدیل شده و رمضان را ماه ایثار می داند. 

به گفته سوسن دباجا رئیس شورای شهری دیربورن، پروژه غذادهی به بیمارستان از زمانی آغاز شد که جمعی از مسلمانان برای تهیه ماسک برای کارکنان بیمارستان تبلیغایت را آغاز کردند و در عرض چند دقیقه موجی از مردم به هم مرتبط شده و داوطلب اهداء شدند.

احمد رحمان، پزشک معالجه بیماران مبتلا به کرونایی که در بخش مراقبت های ویژه در دو بیمارستان دیربورن فعالیت می کند، می گوید: مردم عالی بوده اند. همه آگاهند که واکنش دولت و بیمارستان ها کند بوده است. آنها انواع ماسک ها را از شرکت ها سفارش داده اند و  به بیمارستان ها می فرستند یا خودشان می آورند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا