جهان

صندوق نجات کودکان خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد

صندوق نجات کودکان اعلام کرده است که با وجود آتش بس توافق شده در اواخر سال 2018 برای بخش هایی از یمن، شرایط در آنجا همچنان خطرناک است.

صندوق نجات کودکان اعلام کرده است که با وجود آتش بس توافق شده در اواخر سال 2018 برای بخش هایی از یمن، شرایط در آنجا همچنان خطرناک است.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از دویچه وله، «مریم الدوغانی» هماهنگ کننده عملیاتی صندوق نجات کودکان در بندر الحدیده یمن در این باره گفته است که نیمی از کودکانی که در ماه های گذشته در یمن مرده اند در شهرهای تعز و الحدیده جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، در 13 دسامبر سال 2018 طرف های درگیر در یمن تحت نظارت و میانجی گری سازمان ملل توافق استکهلم را امضا کردند که امید برای دستیابی به صلح در این کشور فقیر عربی را پررنگ کرد. احزاب درگیر بخصوص برای برقراری آتش بس در منطقه مهم و استراتژیک بندر الحدیده که یک منطقه مهم در تامین نیازمندی های غیر نظامیان در یمن است توافق کردند.

با این همه بر اساس اطلاعات صندوق نجات کودکان بین ژانویه و اکتبر سال 2019 تنها در درگیری ها در الحدیده 56 کودک جان باخته و 170 کودک دیگر مجروح شدند. در تعز هم مرگ های خشونت آمیز علیه کودکان بعد از این توافق نامه با 57 مورد بیش از دو برابر شده است. این در حالی است که احزاب درگیر در این جنگ خود را موظف کرده بودند یک راهروی انسانی در تعز برای ارسال کمک به غیر نظامیان باز کنند. اما این اتفاق تا به حال نیفتاده است.

به گفته الدوغانی در سال جاری میلادی در یمن بیش از 500 کودک تحت مراقبت های درمانی قرار گرفتند که برخی از آن ها جراحات خطرناکی مانند شکستی های استخوان، سوختگی و زخم های عمیق داشتند. وی با اعلام اینکه هر ماه به صورت میانگین حدود 33 کودک در این کشور جان خود را از دست داده و یا مجروح می شوند، تاکید کرد: این جنگ در اصل علیه کودکان است و باید متوقف شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا