جهان

ورود پلیس مالزی به پرونده‌های توهین به پیامبر اسلام

پلیس مالزی ۹۲۹ شکایت درباره توهین به پیامبر اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه و آله کشور دریافت کرده و ۱۶ پرونده تحقیق را در این زمینه گشوده است.

 

پلیس مالزی ۹۲۹ شکایت درباره توهین به پیامبر اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه و آله کشور دریافت کرده و ۱۶ پرونده تحقیق را در این زمینه گشوده است.

سربازرس پلیس محمد فازی، در بیانیه‌ای که امروز منتشر شد، جزئیات برخی از آخرین پرونده‌ها را ذکر کرد.

وی گفت: تا به امروز، ۱۵ شکایت علیه صاحب یک حساب کاربری فیسبوک به نام «باراکوک» به دلیل توهین به اسلام و پیامبر صلی الله علیه و آله دریافت شده است.

این سربازرس افزود: یک فرد مظنون ۲۹ ساله روز یکشنبه (۳ مارس) در این باره در لوبان بازداشت شد و با صدور حکم بازداشت موقت چهار روزه که روز پنجشنبه (۱۶ اسفند) به پایان می‌رسد، تحقیق از وی در حال انجام است. 

وی ادامه داد: پرونده دوم شامل ۱۰ شکایت علیه صاحب یک حساب کاربری فیسبوک به نام « Ayea Yea» برای توهین به اسلام و حضرت رسول صلی الله علیه وآله بود که یک مظنون ۲۲ ساله دیگر نیز دیروز در بائو، در مورد این پرونده بازداشت شد.

به گفته فازی، پرونده‌ای نیز مربوط به صاحب ۴۳ ساله یک حساب توییتری به نام alvinchow۳۳۳@  موجود است که ادعا گفتهمی شود به پیامبر اسلام توهین کرده است.

وی گفت: این موارد تحت قانون مجازات و قانون ارتباطات و چندرسانه‌ای مصوب سال ۱۹۹۸ مورد بررسی قرار می گیرند.

محمد فازی همچنین به سوءاستفاده از رسانه‌های اجتماعی یا هر شبکه ارتباطی  برای تحریک احساسات دینی و فرهنگی هشدار داد.

این سربازرس پلیس مالزی، با بیان اینکه توهین به عقاید و ادیان هر نژادی می‌تواند در جامعه چند نژادی مالزی تنش ایجاد کند، تأکید کرد: پلیس اقدامی جدی علیه کسانی که به این مسئله بی‌توجهی کنند انجام می‌دهد.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا