جهان

دو دانشجوی محجبه اندونزیایی در کانبرا مورد اهانت قرار گرفتند

دو دانشگاه در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا روز گذشته با انتشار بیانیه مشترکی، خشم و انزجارشان را نسبت به اهانت ها و آزار و اذیت دانشجویان دختر محجبه اهل اندونزی اعلام کردند.

 

دو دانشگاه در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا روز گذشته با انتشار بیانیه مشترکی، خشم و انزجارشان را نسبت به اهانت ها و آزار و اذیت دانشجویان دختر محجبه اهل اندونزی اعلام کردند.

دانشگاه کانبرا و دانشگاه ملی استرالیا، که این دو دختر مسلمان در آنجا مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بودند، با انتشار بیانیه مشترکی نسبت به گزارش های سوءرفتار با دانشجویان محجبه ابراز نگرانی کرده و اعلام کردند که از قربانیان حمایت می کنند.

کنفرانس خبری در این باره برگزار شده و دانشگاه ها اعلام کردند: ما عمیقا نگران و ناراحت هستیم و اولویت نخست ما بهتر شدن دانشجویان ما بوده و برای بهبود حال آسیب دیدگان حمایت فراهم می کنیم. ما شوک زده و منزجر هستیم و چنین اتفاقاتی به ندرت در شهر ما به وقوع می پیوندند.

در ادامه این بیانیه آمده است که دانشگاه ها از نزدیک با هم همکاری داشته و با کمک نیروهای پلیس و مقامات شهری، گروه های نمایندگان دانشجویان و سازمان های اجتماعی سعی دارند محیط امنی برای زندگی دانشجویان فراهم سازند.

پلیس محلی درحال حاضر تحقیقاتی را درباره سوءرفتار علیه دو دانشجوی مسلمان اهل اندونزی در نزدیکی مرکز شهر کانبرا آغاز کرده است.

این دو دانشجوی دختر که چند روز پیش در حال قدم زدم در شهر بوده اند، با دو غریبه ناشناس روبرو شده اند که آن ها را مورد حمله کلامی قرار داده اند. 

غریبه ها که یک زن و مرد استرالیایی بوده اند با انگشت اشاره آن ها را خطاب قرار داده، بر سر آن ها فریادهای ترسناک کشیده و حجاب آن ها را مورد تحقیر و سرزنش قرار داده اند.

مدیر انجمن دانشجویان مسلمان اندونزیایی در استرالیا، شعبه کانبرا دراین باره گفت: به آن ها گفته اند که چرا سیاه پوش هستید؟ چرا اصلا زنده هستید!؟

زن استرالیایی سپس یکی از دختران را هل داده و منجر شده که بیافتد و زانویش آسیب ببیند.

مقامات استرالیایی هنوز علت حمله را نژادپرستی و اسلام هراسی اعلام نکرده اند.

سفارت اندونزی در کانبرا نیز اخطاری دیپلماتیک به وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا ارسال کرده و از آنها خواست تا به درستی پرونده را بررسی کنند.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا