جهان

نگرانی مسلمانان هند از سیاست های تبعیض آمیز پلیس

تحقیقات جدید نشان می دهد، نگرانی مسلمانان هند ازسیاست های تبعیض آمیز پلیس همچنان باقی است. 

 

تحقیقات جدید نشان می دهد، نگرانی مسلمانان هند ازسیاست های تبعیض آمیز پلیس همچنان باقی است. 

یک گزارش تحقیقی منتشر شده توسط سازمان «ابتکار حقوق بشر در کشورهای مشترک المنافع» و بنیاد کوییل، نشان داد که مسلمانان در هندوستان همچنان با معضل تبعیض به ویژه در ادارات پلیس روبرو هستند.

مطالعات انجام گرفته در این گزارش بر  روی این پرسش متمرکز بودند که آیا جامعه مسلمانان هندوستان در فضای سیاسی کنونی کشورشان با تبعیض و اسلام هراسی روبرو هستند یا خیر.

در این نظرسنجی چندین پاسخ دهنده گفته بودند، به پلیس و حمایت قانونی از جانب پلیس بی اعتماد بوده و نه تنها انتظاری از پشتیبانی نیروهای پلیس ندارند بلکه همیشه نگران آزار و اذیت و هدف قرار گرفتن از سوی پلیس به سبب هویت دینی شان هستند.

طبق این گزارش یک دیدگاه مشترک در رابطه با تبعیض و تعصب پلیس علیه مسلمانان وجود دارد.

در این میان زنان مسلمان، به دلیل حجاب اسلامی بیشتر در معرض پیش داوری هستند.

این گزارش همچنین، می افزاید: نمادهای هندو در مراکز پلیس و ادارات به شدت مورد استفاده قرار گرفته و نیروهای پلیس را معمولا هندوهای افراطی تشکیل می‌دهند و اکثریت آنان دیدگاه متعصبانه و خصومت آمیزی نسبت به اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان دارند.

گفته می‌شود بسیاری از مطالب این گزارش از ماموران و افسران مسلمان بازنشسته اداره پلیس و براساس تجربیات آن ها در نیروی پلیس به دست آمده است.

این سازمان تحقیقاتی اعلام داشته پس از انتشار نتایج این نظرسنجی قصد دارد پیشنهاداتی به ادارات پلیس و سازمان های دولتی برای مبارزه با تبعیض علیه مسلمانان و تقویت روابط میان اجتماعات پلیس و مردم مسلمان ارائه دهد.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا