جهان

دانشگاه معروف نیویورک نخستین بوفه غذای حلال را ایجاد کرد

دانشکده بارنارد در شهر نیویورک در آمریکا برای نخستین بار به ایجاد یک بوفه غذای حلال برای دانشجویان مسلمان اقدام کرد.

 

دانشکده بارنارد در شهر نیویورک در آمریکا برای نخستین بار به ایجاد یک بوفه غذای حلال برای دانشجویان مسلمان اقدام کرد.

به منظور برآورده ساختن نیازهای دانشجویان مسلمان، یک کافه غذای حلال به زودی قرار است پس از عید شکرگزاری در دانشکده بارنارد راه اندازی شود.

سزگین، نماینده انجمن دانشجویی در خدمات غذا و ناهارخوری هیئت مشاوره غذا،که قرار است این ایستگاه غذای حلال را راه اندازی کند، در این باره گفت: ما پول غذایمان را می دهیم و حق داریم غذی حلال را از دانشگاه و نه از منابع خارجی و غذاهای خیابانی تامین کنیم.

وی افزود: از آنجایی که می دانستم دانشجویان این مشکل را دارند و به من گزارش داده بودند، تصمیم به رسیدگی گرفتم. اگر دانشکده بتواند به تمامی دانشجویان از قومیت ها و نژادهای مختلف خدمت کند، این تنها به نفع دانشجویان مسلمان نیست بلکه به نفع همه است.

درحالی که برخی گزینه های حلال قبلا وجود داشته ولی هیچ فضای جداگانه ای برای سرو غذا نبوده و دانشجویان مجبور بودند برای گزینه حلال با خدمات آشپزخانه مستقیما صحبت کنند؛ گفته می شود این بوفه غذا همچنین بشقاب ها، سینی ها و لوازم غذای جداگانه برای دانشجویان فراهم کرده و غذای آن ها در یک آشپزخانه جدا تدارک دیده می شود تا پاکیزگی آن در راستای شریعت اسلامی رعایت شود.

لازم به ذکر است خبر ایجاد بوفه  غذای حلال در دانشکده بارنارد در حالی منتشر شد که اخیرا برخی دانشجویان دانشگاه های نیویورک (دانشگاه کلمبیا و بارنارد) شکایت هایی در رابطه با فقدان فضای مسلمان پسند و نبود نمازخانه کرده بودند. 

این درحالی است که دانشکده بارنارد تمامی دانشجویان را موظف می داند که صرف نظر از محدودیت های غذایی شان اقدام به خرید غذا از سلف دانشکده کنند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا