جهان

آزادی ۴ هزار زندانی غیرعمد به کمک خیران

4 هزار و 33 زندانی جرایم غیرعمد از بند زندان رهایی یافتند.

 

4 هزار و 33 زندانی جرایم غیرعمد از بند زندان رهایی یافتند.

در شش ماهه نخست سال جاری به همت خیرین تعداد چهار هزار و ۳۳ زندانی جرایم غیرعمد از بند زندان رهایی یافتند که ۱۰۱ نفر این مددجویان را زنان شامل می‌شوند.

به گزارش رسانه های ایران، استان اصفهان با آزادی ۳۷۵ زندانی نیازمند در رأس این فهرست قرار داشته و در ادامه تهران با استخلاص ۳۲۰ بدهکار و فارس با ۱۸۸ مورد آزادی در رتبه‌های بعد قرار دارند.

دو هزار و ۱۹ نفر از این محبوسان را بدهکاران چک، هزار و ۲۷ نفر را متعهدان پرداخت مهریه و نفقه و مابقی افراد را محکومان دیه ناشی از حوادث رانندگی یا کارگاهی تشکیل می‌دهند.

کل بدهی زندانیان یاد شده رقمی معادل 5 هزار میلیارد ریال بود که به همت کمیته‌های صلح ستاد دیه ۴۷ درصد این محکوم‌‌ٌبه از سوی شاکیان خصوصی و اولیاءدم گذشت شده. همچنین حدود ۷۰۰ نفر از مددجویان هم بدون پرداخت وجه و تنها از طریق مشاوره و مددکاری از بند آزاد شده‌اند.

در فرآیند آزادی‌ طلبکاران با سخاوت استان‌هایی چون لرستان و گلستان با چشم‌پوشی از ۸۲ درصد حقوق خود، بیشترین همیاری را در حبس‌زدایی از بدهکاران غیربزهکار داشته و در مقابل شاکیان استان‌هایی مانند تهران در وصول مطالبات خود تنها هفت درصد گذشت داشته‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا