جهان

توقف تولید لباس مبدل ضد اسلامی در ایرلند

یک شرکت ایرلندی، تولید لباس های مبدل ضداسلامی کو کلوکس کلان ها را متوقف ساخت.

 

یک شرکت ایرلندی، تولید لباس های مبدل ضداسلامی کو کلوکس کلان ها را متوقف ساخت.

این شرکت واقع در شهر دوبلین که لباس های مبدل را به ویژه برای مهمانی های هالووین تدارک می دید، پس از وقوع حادثه اسلام هراسانه و تجمع نژادپرستانه بیرون یک مرکز اسلامی، خط تولید این البسه را متوقف ساخت.

کلی آرمسترانگ، یک عضو مونتاژ اتحادیه استورمانت واقع در شهر نیوتوناردز در ایرلند در این باره گفت: همه می دانند عبارت نژادپرستانه کوکلوکس کلان چه معنایی دارد و معرف شعارهای نفرت محوری است که ما نمی خواهیم در اینجا داشته باشیم.

وی افزود: اینکه این افراد تصور کردند چرخیدن به دور شهر با این لباس های مبدل نژادپرستانه کار درستی است، خودش به قدرکافی بد بود، اما اینکه بیرون یک مرکز اسلامی و مسجد تجمع برگزار کنند، بی نهایت رقت انگیز است. این افراد لباس شب هالووین نپوشیده اند، بلکه تعمدا به یک مرکز و خانه عبادی حمله کرده اند و این به وضوح نمایشی از سرکوب، آزار و اذیت علیه یک دین خاص می باشد.

گفتنی است حادثه تجمع اسلام هراسانه با لباس مبدل نژادپرستان کوکلوکس کلان بیرون مسجد بنگلادشی ها در نیوتوناردز در شمال ایرلند، اواخر ماه میلادی گذشته و در شب هالووین رخ داد و تصاویر گرفته شده از این اجتماع در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

پاتریک کریگان، مدیر برنامه های سازمان عفو بین الملل در ایرلند شمالی نیز در رابطه با این حادثه گفته که هدف این اقدام ایجاد رعب و وحشت در میان اقلیت مسلمان در این شهر بوده است.

لازم به ذکر است این نخستین باری نیست که یک حادثه اسلام هراسانه علیه مرکز اسلامی نیوتوناردز رخ می دهد. پیش از این نیز در آگوست 2017، یک سر خوک بریده شده در پشت درب مسجد گذاشته شده و شعارنویسی های اسلام هراسانه بر روی دیوار آن نوشته شده بودند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا