جهان

دسته عزاداری شیعیان در خیابان های ولز انگلستان

شیعیان جامعه اسلامی ولز انگلستان درشهر نیوپورت، در روزهای اخیر برای سی و ششمین متوالی با تدارک دسته عزاداری به خیابان های این شهر آمدند.

 

شیعیان جامعه اسلامی ولز انگلستان درشهر نیوپورت، در روزهای اخیر برای سی و ششمین متوالی با تدارک دسته عزاداری به خیابان های این شهر آمدند.

در این دسته عزاداری صدها تن از مردان، زنان و کودکان با لباس های سرتاپا سیاه شرکت داشتند، برخی عزاداران نیز پرچم های حسینی به دست داشته و با صدای بلند سینه می زدند و روضه می خواندند.

عزاداران حسینی همچنین جزواتی را میان رهگذران و ناظران در خیابان توزیع می کردند که در آن ها علل عزاداری های آنها اینگونه توضیح داده شده بود: امروز مسلمانان با حسین علیه السلام تجدید میثاق کرده و متعهد می شوند تا برای برقراری عدالت، صلح و آزادی همگان در مقابل ظالمان ایستادگی نموده و فرهنگ عاشورا را زنده نگاه دارند.

این عزاداران، همچنین به رهگذران نوشیدنی رایگان از جمله بطری های آب معدنی و آب میوه اهدا نمودند.

گفتنی است درحالی که دستجات  عزاداری حسینی هر ساله در کشورهای مختلف جهان از جمله مناطق مختلف اروپا و آمریکا برگزار می شود، شهر نیوپورت در ولز انگلستان نخستین شهر اروپایی است که میزبان این رویداد مهم شیعیان در ایام  محرم بوده است.

به گفته برگزارکنندگان، هم اکنون 36 سال از نخستین عزاداری دستجات عزاداری در خیابان های این شهر می گذرد و شیعیان به صورت آزادانه به عزاداری های خود می پردازند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا