جهان

بازدید یهودیان از مسجد شیعیان در لندن که مورد حمله اسلام هراسی قرار گرفت

اعضای دو کنیسه یهودیان برای ابراز همبستگی با جامعه شیعیان منطقه کریکلوود در لندن، از مرکز اسلامی انجمن مجلس الحسینی بازدید کردند.

 

اعضای دو کنیسه یهودیان برای ابراز همبستگی با جامعه شیعیان منطقه کریکلوود در لندن، از مرکز اسلامی انجمن مجلس الحسینی بازدید کردند.

در این بازدید که همزمان با یکی از مراسم مذهبی یهودیان انجام می شد، 20 تن از اعضای دو اجتماع یهودی در مسجد شیعیان حضور یافته و حمله نژادپرستانه و اسلام هراسانه علیه جامعه شیعیان را محکوم کردند. 

در حمله ای که چند روز پیش رخ داد، یک اتومبیل مهاجم عزاداران حسینی را روبروی مسجد زیر گرفت. این حادثه منجر به مجروح شدن سه تن از عزاداران شد.

پلیس اعلام کرده که این جرم نفرت محور، دردست بررسی قرار دارد.

«دانیل لیچمن» یکی از شخصیت های یهودی در لندن در این باره گفت: جامعه ما از شنیدن اخبار این حادثه نفرت محور در شوک به سر می برد. این درحالی است که مسلمانان به عنوان یک اجتماع مذهبی در یک روز مقدس برای اعمال مذهبی جمع شده بودند و این به وضوح نشان می دهد که ما باید برای اعلام همبستگی به آنان پیوسته و به هر شکلی که می توانیم به همسایگانمان آرامش دهیم.

«دانیل مکینتاژ» یکی از مدیران کنیسه نیز این اقدام را یک تجربه مقدس ارزشمند توصیف کرده و گفت: ما دو تن از اعضا را به مرکز انجمن مجلس الحسینی در کریکلوود فرستادیم تا از آن ها برای بازدید از مسجد اجازه بگیریم و آن ها با بازدید اعضای کنیسه موافقت کردند.

مصطفی البلاغی از اعضای انجمن در این تجمع گفت: خواهران و برادران! ما از حضور شما قدردان هستیم و بدانید که در شرایط مشابه ما در کنار شما ایستاده و از شما حمایت می کنیم.

لازم به ذکر است در پی حمله راننده یک خودرو در زیر گرفتن عزاداران حسینی در مسجد المجلس الحسینی در منطقه کریکلوود در شمال غرب لندن، پنج نفر زخمی و سه نفر به علت شدت جراحات به بیمارستان منتقل شدند. پلیس انگلیس اما تروریستی بودن حادثه را رد کرده است.

یکی از افراد مصدوم که مردی 50 ساله است، همچنان به علت شدت جراحت بستری است و پلیس تنها از افراد مطلع خواسته اطلاعات خود را با آنها در میان بگذارند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا