جهان

نماینده مجلس لهستان: ساخت مساجد سعودی در اروپا متوقف شود

یک نماینده مجلس لهستان گفته تا زمانی که عربستان سعودی به لهستان اجازه ساخت کلیسا در خاک خود را ندهد، هیچ مسجد سعودی نباید در اروپا ساخته شود.

 

یک نماینده مجلس لهستان گفته تا زمانی که عربستان سعودی به لهستان اجازه ساخت کلیسا در خاک خود را ندهد، هیچ مسجد سعودی نباید در اروپا ساخته شود.

«دومینیک تارسیزینسکی» همچنین با پیوستن به بحث‌های جاری در اروپا درباره برقع گفت که این پوشش اسلامی باید به دلایل به گفته او «امنیتی» ممنوع شود.

وی افزود که با این کار به افراطی ها و تندرو ها در اروپا نشان داده می‌شود که نمی‌توانند حقوقی بیش از حقوقی که اروپاییان در عربستان دارند، در اروپا طلب کنند.

این نماینده مجلس لهستان تأکید کرد: همان طور که صلیب مسیحیان در عربستان ممنوع است، پوشش اسلامی صورت هم باید در اروپا ممنوع باشد.

پیش از این، تارسیزینسکی عضو حزب حاکم قانون و عدالت لهستان، پس از مجادله لفظی با روزنامه‌نگار چپ لیبرال، کیتی نیومن بر سر موضوع مهاجرت غیرقانونی، در بریتانیا خبرساز شده بود.

قانون منع پوشش برقع از جمله مسائل جنجال‌برانگیز در اروپا بوده که موافقان و مخالفان خود را دارد.

فرانسه، آلمان، بلژیک و اتریش از جمله کشورهای اروپایی هستند که پوشیدن برقع را به طور کامل ممنوع کرده‌اند. در برخی دیگر از کشورهای اروپایی هم پوشیدن برقع در مکان‌هایی مانند مدارس، بیمارستان‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع شده است.

این در حالی است که پیش از اقدامات تروریستی سنی های تندرو در عراق، سوریه، لیبی و برخی کشورهای اروپایی، چنین حساسیت ها و ممنوعیت هایی وجود نداشت  و مردمان کشورها علی رقم تفاوت ادیان در آرامش به همزیستی مسالمت آمیز خود ادامه می دادند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا