جهان

سازمان تجارت گردشگری آسیایی اعلام کرد: ​تا سال ۲۰۲۰ تعداد گردشگران مسلمان جهان به ۱۵۶ میلیون نفر می رسد

«آی بی تی» در آسیا اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۰ تعداد گردشگران مسلمان در جهان به ۱۵۶ میلیون نفر خواهد رسید. 

 

«آی بی تی» در آسیا اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۰ تعداد گردشگران مسلمان در جهان به ۱۵۶ میلیون نفر خواهد رسید. 

برنامه تجارت گردشگری منطقه ای «آی بی تی» در آسیا اعلام کرده که تا سال 2020 تعداد گردشگران مسلمان در سرتاسر جهان به 156 میلیون نفر خواهد رسید که این رقم در مقایسه با سال 2016 افزایش تقریبا 30 درصدی خواهد داشت.

به علاوه تخمین زده می شود که خریدهای انجام شده توسط گردشگران مسلمان تا سال 2026 تقریبا بیش از 2 برابر شود و در یک دهه به 300 میلیارد دلار آمریکا برسد.

آی بی تی آسیا در یک کنفرانس خبری روز گذشته در صحبت با خبرنگاران اعلام کرد: گردشگری اسلامی امسال به یک مرکز توجه مهم برای ما تبدیل شده است، و بازیگران کلیدی در صحنه گردشگری و سفر خواستار بینش و اقدام بهتر در زمینه مقاصد بازاریابی و ارتباط بهتر با گردشگران و مسافران مسلمان هستند.

در ادامه این بیانیه همچنین اعلام شد: در همین راستا نیز قصد داریم جشنواره ای به صورت یک غرفه و کانون «سفر و گردشگری اسلامی» برگزار کنیم.

این جشنواره در روزهای 17 تا 19 اکتبر 2018 در مرکز کنوانسیون ها و نمایشگاه های سندز واقع در تفرجگاه ساحلی خلیج  سندز در سنگاپور برپا خواهد شد.

این رویداد «گردشگری حلال» سه روزه قرار است میزبان نشست ها و جلسات گفتگو، همچنین نمایشگی برای نقش آفرینان صنعت حلال باشد.

موضوعات اصلی همایش شامل چگونگی جذب مسافران مسلمان به مقاصد سفر اسلامی در تمام طول سال، چگونگی توسعه بازار گردشگری روبه رشد حلال و همچنین ایجاد بسته ها و تورهای مسافرتی مسلمان پسند خواهند بود.

نمایشگاه محصولات حلال نیز شامل غرفه هایی برای ارائه محصولات و خدمات مرتبط با گردشگری حلال خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا