جهان

جزیره ویزایاس در فیلیپین، به بازار گردشگری حلال می پیوندد

دولت فیلیپین امکانات و خدمات  رفاهی مسلمان پسند در جزیره زیبای ویزایاس ایجاد می کند.

 

دولت فیلیپین امکانات و خدمات رفاهی مسلمان پسند در جزیره زیبای ویزایاس ایجاد می کند.

جزیره ویزایاس که یکی از مقاصد گردشگری در فیلیپین محسوب می شود، به ویژه در منطقه غربی آن اکثرا مسیحی نشین می باشد، با این وجود سازمان گردشگری فیلیپین در این منطقه اخیرا تلاش هایی را برای ایجاد فضاهای مسلمان پسند برای جذب بیشتر گردشگران از کشورهای مسلمان نشین در پیش گرفته است.

آرتور بوکاتو، از این سازمان در این باره گفت: این اقدامات همچنین به ایجاد احترام متقابل، همزیستی مسالمت آمیز و صلح کمک خواهند کرد. برای مثال صاحبان املاک و مدیران می توانند جهت قبله را در اتاق های هتل ها مشخص کنند و یک مصلی-فضایی مناسب برای نماز میهمانان مسلمان -یا نمازخانه ای کوچک به هتل ها و مسافرخانه ها بیافزایند.

وی با بیان  اینکه سازمان گردشگری توجه اش را به این مسئله جلب کرده افزود: در صورتی که صاحبان ملک قادر باشند خدمات توریستی  مناسب برای گردشگران مسلمان فراهم کنند کشور فیلیپین به راحتی قادر خواهد بود جایی در بازار رقابتی گردشگری جهانی باز کند.

گفتنی است بازار گردشگری اسلامی در جهان هر ساله رو به رشد است.

در سال 2017 مسلمانان بازدیدکننده از کشورهای مختلف جهان 10 میلیون رشد داشته اند که تخمین زده می شود این رقم تا سال 2020 به 156 میلیون رسیده و گردشگری اسلامی 10% صنعت گردشگری را به خود اختصاص دهد.

براساس آخرین آمار منتشر شده بسیاری از  این گردشگران را نسل جوان و جوانان ثروتمند و تحصیل کرده تشکیل می دهند و در واقع گردشگری حلال بین المللی هم اکنون یک صنعت 220 میلیارد دلاری است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا