جهان

حمایت از حذف قانون تنش‌زا در بین مسلمانان هند

اعضای یک سازمان مردم نهاد هندی، از حذف قانونی تنش‌زا در بین مسلمانان با موضوع طلاق بنا به حکم دیوان عالی این کشور حمایت کردند.

 

اعضای یک سازمان مردم نهاد هندی، از حذف قانونی تنش‌زا در بین مسلمانان با موضوع طلاق بنا به حکم دیوان عالی این کشور حمایت کردند.

اعضای سازمان مسلمانان هند برای سکولار دموکراسی، در کنفرانسی خبری ضمن اظهار خرسندی از حکم دیوان عالی در مورد حذف قانون سه طلاقه شفاهی، اعلام کردند که این حکم در حمایت از کیان خانواده و زنان جامعه اقلیت صادر شده است.

سازمان مسلمانان هند برای سکولار دموکراسی با هدف ترویج ارزش‌هایی مانند برابری، عدالت، آزادی، محبت، حقوق بشر و قانون‌مداری تأسیس شده است و با اسلام‌هراسی در هند و جهان مقابله می‌کند.

«جواد آناند» رئیس این سازمان در اینباره ضمن اشراه به برخی سنی های تندرو افزود: چرا آنها با این حکم به مخالفت پرداخته اند؛ در حالی که دیوان عالی به منظور  حفظ کیان خانواده‌های مسلمانان این حکم را صادر کرده است.

«آناند» افزود: هر فردی در این کشور باید به حکم دیوان عالی و دادگاه‌ها احترام بگذارد و حزب جماعت علمای هند با مخالفت خود، در عمل به تبلیغ علیه مسلمانان در سطح جامعه پرداخته و به چهره دین مبین اسلام خدشه وارد می‌کند.

جماعت علمای هند یکی از احزاب با نفوذ در هند است که افکاری افراطی و شبه سلفی را دنبال می‌کند. این حزب از علمای تندرو و افراطی تشکیل شده است و در برخی موارد بر دستورات اشتباه خود پافشاری می‌کند.

خبر دیگری نیز حاکی است، مدارس دینی لکهنو، مرکز ایالت اوتارپرادش هند که زیر نظر گروه برلوی‌ها(شاخه‌ای از سنی حنفی) اداره می‌شود، با گنجاندن درس احکام صحیح طلاق، دانش‌آموزان را با انواع طلاق‌ها و احکام آن آشنا می‌کنند.

این تصمیم پس از صادر‌شدن حکم دیوان عالی مبنی بر حذف سه طلاقه شفاهی اتخاذ شده است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا