جهان

قتل عام حدود سه هزار مسلمان طى سه روز در میانمار

سخنگوی شورای روهینگیای اروپا از قتل عام 2 الی 3 هزار مسلمان طی 3 روز اخیر توسط ارتش میانمار در ایالت آراکان خبر داد.

 

سخنگوی شورای روهینگیای اروپا از قتل عام 2 الی 3 هزار مسلمان طی 3 روز اخیر توسط ارتش میانمار در ایالت آراکان خبر داد.

دکتر آنیتا شاگ، سخنگوی شورای روهینگیای اروپا (ERC) اعلام کرد: در حملات 3 روز اخیر ارتش میانمار در ایالت آراکان 2 الی 3 هزار مسلمان کشته شده اند. 

در همین راستا، نور الاسلام رئیس سازمان ملی آراکان روهینگیا (ARNO) در مقر این سازمان در لندن در گفتگو با خبرنگار آناتولى تاكيد كرد: بايد کمسیون مستقلى برای بررسی کشتار مسلمانان در ایالت آراکان میانمار و همچنین اجراى توصیه های گزارشگر ویژه سازمان ملل درمورد مسلمانان روهینگیا كه به رهبری کوفی عنان تهیه شده است، تشكيل شود.

هلا کیاو، رئیس شورای روهنگیای اروپا هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار آناتولی تاکید کرده بود: اعزام نیروهای جدید به منطقه مونگداو ایالت آراکان از سوی دولت میانمار نشان می دهد که نسل کشی در روهنگیا تشدید خواهد شد. از اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه می خواهیم برای جلوگیری از نابودی جامعه روهنگیا به دولت میانمار فشار بیاورند.

گفتنی است در پی بروز درگیری در ایالت میانمار در سال 2012 میان بوداییان و مسلمانان تراژدی روهینگیایی برملا شد. در این درگیری ها شمار بسیاری که اغلب آنها را مسلمانان تشکیل می دادند، کشته شدند؛ صدها خانه و محل کار سوزانده شده و هزاران نفر به دلیل وقایع خشونت بار مجبور به ترک این منطقه شدند.

سازمان ملل در این راستا مسلمانان میانمار را که از طرف دولت این کشور از حقوق شهروندی محروم شده اند  به عنوان «اقلیت دینی که در معرض بیشترین ظلم های انسانی در جهان قرار دارند» می شناسد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا