جهان

جشنواره غذای حلال میزوری در آمریکا

جشنواره غذا در آمریکا اسلام‌ستیزی را به چالش می‌کشد.

 

جشنواره غذا در آمریکا اسلام‌ستیزی را به چالش می‌کشد.

جشنواره غذا و آشپزی مسلمانان روز یکشنبه، ۲۲ مرداد، در شهر «سنت لوئیس» در ایالت میزوری آمریکا برگزار می‌شود تا تنوع شگفت‌انگیز جامعه مسلمانان را از طریق غذا نشان دهد.

شورای ائمه جماعات سنت لوئیس ، به همراه شعبه میزوری «شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی» سازمان حامی حقوق و آزادی‌های مسلمانان آمریکا، میزبان این برنامه خواهند بود.

این نخستین جشنواره بین‌المللی غذای سنت لوئیس است که با نام «جشنواره بزرگ غذا و آشپزی مسلمانان» به منظور نشان‌دادن تنوع جمعیت مسلمانان و مقابله با تصورات نادرست در مورد آنان برگزار می‌شود.

«فیضان سید» مدیر اجرایی شعبه میزوری شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، گفت: امیدواریم که مردم بیایند، با غذای ما شریک شوند و هموطنان مسلمان خود را کمی بهتر بشناسند تا برای از بین‌بردن تب اسلام‌ستیزی در کنار هم جمع شویم.

«سادیا علی»، هماهنگ‌کننده جشنواره غذای میزوری می‌گوید: شریک‌شدن غذا با دیگران یک ارزش جهانی است که به ایجاد دوستی‌ها، رفع موانع و ساخت جامعه می‌انجامد. غذا وسیله و زبانی است که همه ما می‌شناسیم و به سمت آن گرایش داریم.

در این جشنواره رستوران‌های مسلمانان با انواع غذاهای سراسر جهان اسلام میزبان مردم هستند و میهمانان می‌توانند از بازاری که برپا خواهد شد انواع خوراکی‌های منحصر به فرد را خریداری کنند.

همچنین مسابقه آشپزی و جشنواره سلامت نیز در حاشیه جشنواره میزوری برگزار خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا