جهان

کمپین اهدای خون مسلمانان در کانادا

مسلمانان کانادایی کمپین «اهدای خون» برگزار می‌کنند.

 

مسلمانان کانادایی کمپین «اهدای خون» برگزار می‌کنند.

جمعی از مسلمانان شهر «وینزر» در انتاریوی کانادا، با توجه به وضعیت کمبود شدید خون در این کشور تصمیم گرفته‌اند با ایجاد «کمپین اهدای خون» 150 پاینت خون اهدا کنند. 

این کمپین «اهدای خون» قرار است در روز‌های 15 تا 17 آگوست 2017 همزمان با جشن 150 سالگی کانادا برگزار شده و مسئولین خدمات خون رسانی کانادایی و شورای اسلامی وینزر در این اقدام مشارکت خواهند داشت.

دکتر ماهر المصری، رئیس شورای اسلامی ویندزور در این باره گفت: اذعان می‌کنم که هدف بلند پروازانه‌ای در پیش گرفته‌ایم ولی امیدوارم با توجه به زمان باقی مانده، موفق شویم.

وی افزود که جامعه مسلمانان زمستان سال گذشته نیز کمپین مشابه‌ای برگزار کردند و بیش از 50 واحد خون به خدمات خون‌رسانی کانادایی اهدا کردند.

المصری در ادامه گفت: ما نه تنها نیاز داریم مردم خون اهدا کنند، بلکه در کنار آن به داوطلبانی نیاز داریم که مردم را به مراکز اهدای خون کانادایی برده و از آنجا به مسجد برگردانند.

وی درباره مشکل جدید مسلمانان برای اهدای خون گفت: متاسفانه با تغییر رویکرد دولتی این مسئله کمی برای مشکل ساز شده، چرا که پیش از این در همین جا باجه‌هایی برای خون‌گیری داشتیم و مردم مجبور نبودند به مراکز اهدای خون بروند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا