جهان

اطعام فقرا توسط مسلمان نیکوکار هندی

یک مسلمان رستوران دار در هندوستان می‌باشد که یک ایستگاه غذایی برای اطعام فقرا تشکیل داده است.

 

یک مسلمان رستوران دار در هندوستان می‌باشد که یک ایستگاه غذایی برای اطعام فقرا تشکیل داده است.

«مقبول احمد» یک مسلمان هندی است که در چهار سال و نیم گذشته، یک «ایستگاه غذایی» با نام «لنگر عام» برای اطعام فقرا و بی‌خانمان‌های گرسنه در هندوستان تشکیل داده که به طور روزانه تقریبا به 300 تن از مستمندان غذا می‌دهد.

واژه «لنگر» یک واژه در زبان سیک است که به معنای آشپزخانه غذای رایگان برای فقرا بدون در نظر گرفتن دین و قومیت و نژاد می‌باشد.

این مسلمان هندی 52 ساله هر شب در نزدیکی ایستگاه اتوبوس ندارا در شهر میرزاپور واقع دراستان اوتارپرادش هندوستان منتظر می‌ماند و با غذایی که همراه آماده کرده، فقرایی را که از قبل از حضور او خبر داشته و جمع شده‌اند اطعام می‌کند.

احمد درباره انگیزه این اقدام می‌گوید: من هر روز به این ایستگاه می‌رفتم و می‌دیدم که افراد بی‌بضاعت کنار جاده خوابیده‌اند و نیازمندان در سطل‌های زباله به دنبال غذاهای پس مانده مردم می‌گشتند و سرانجام نیز با شکم گرسنه به خواب می‌رفتند وحتی بعضی از آنان به خاطر گرسنگی جان می‌دادند.

وی در ادامه افزود: من تلاش خودم را می‌کنم تا شب‌ها هیچ کس در اطراف مغازه من گرسنه سر بر بالین نگذارد. گاهی اوقات نیز جلوتر به مسیرهای پیاده‌روی و کارِ جاده می‌رویم و به مردم غذا می‌دهیم؛ زیرا گاهی مردم خجالت می‌کشند به اینجا بیایند.

احمد در پایان گفت: من قرآن مجید و گیتا (کتاب مقدس هندو‌ها) را مطالعه ‌کرده‌ام و آنچه در نهایت به آن رسیدم این بود که اطعام فقرا عملی بسیار با ارزشی است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا