جهان

افزایش دو برابری حملات علیه مسلمانان در آلمان

حمله به مسلمانان در آلمان نسبت به سال ۲۰۱۵ دو برابر افزایش یافته است.

 

حمله به مسلمانان در آلمان نسبت به سال ۲۰۱۵ دو برابر افزایش یافته است.

روزنامه «هافینگتن پست» آلمان در گزارشی از ۲۰۰ مورد حمله و تعرض علیه مسلمانان در سه ماه اول سال ۲۰۱۷ خبر داد. 

اداره پلیس و دادگاه قانون اساسی آلمان با بیان ۲۰۸ مورد از اقداماتی همچون تحریک اذهان عمومی در شبکه‌های اجتماعی با درج پیام‌های توهین‌آمیز علیه مسلمانان و پناهندگان، ارسال نامه‌های تهدیدآمیز، نوشتن متن و چسباندن سمبل‌های نازی روی دیوار خانه‌های آن‌ها و مساجد و آزار و اذیت بانوان با حجاب در خیابان‌ها عنوان کرد. 

این قبیل اقدامات با ورود موج پناهندگان از سال ۲۰۱۵ به دو برابر افزایش یافته است. 

یکی از کارشناسان سیاست داخلی آلمان با توجه به آمارهای منتشرشده در این روزنامه ضمن بیان این مطلب که مطمئنا تعداد اقداماتی که علیه مسلمانان صورت گرفته است، بسیار بیشتر از این آمارها بوده، گفت: بسیاری از آن‌ها به دلیل ترس، از مطرح‌کردن این‌گونه اقدامات خودداری می‌کنند. 

وی همچنین هشدار داد که باید با مجرمان برخورد قاطع صورت گیرد؛ زیرا این امر ممکن است سبب بروز رفتارهای خشن، در میان جوانان و نوجوانان مسلمان خواهد شد. 

آیمان مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان نیز با تأیید این آمار بیان کرد که مسلمانان هر روز با این‌گونه موارد و اقدامات دست و پنجه نرم می‌کنند. 

با توجه به آمار رسمی مسئولان درباره جرم و تعرض علیه مسلمانان در آلمان، هر روز بر شمار راست‌گرایان افراطی افزوده می‌شود که این امر فضا را بیش از گذشته برای حضور مسلمانان در آلمان متشنج خواهد کرد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا