مرجعیت شیعه

دیدار فعالان سیاسی و فرهنگی عراق با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی

بزرگ مرجع جهان تشیع وظیفه شیعیان عراق را وحدت کلمه و توجه به شیعیان این کشور است.

 

بزرگ مرجع جهان تشیع وظیفه شیعیان عراق را وحدت کلمه و توجه به شیعیان این کشور است.

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظه، در دیدار جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی کشور عراق، طی سخنانی بر وحدت شیعیان عراق تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر، فعالان سیاسی و فرهنگی حاضر در این دیدار که ضمن قدردانی از معظم له و خاندان شیرازی در راهنمایی و هدایت شیعیان کشور عراق افزودند: ما به خوبی آگاهیم که شما برای نجات ملت عراق از گزند ستمکاران و گمراه کنندگان از هیچ اقدامی دریغ نداشته و کوتاهی نمی کنید.

مرجعیت شیعه در پاسخ، از این سخنان تشکر نموده و عراق را سرزمین ائمه معصومین علیهم السلام و بزرگان و فقیهان دانستند.

ایشان در ادامه توجه به جوانان و وحدت کلمه در سرزمین عراق را برای شکوفایی این کشور ضروری برشمرده و افزودند: در شرایط فعلی این دو موضوع بسیار مهم است، بدین معنا که توحید کلمه و هم‌صدا شدن باید همگانی باشد و حوزه‌های علمیه، عشایر و سیاستمداران هر فرد و گروه و تشکیلات بر پایه نقش و کارآمدی و چارچوب فعالیتی خود شیعیان را هم‌صدا کنند و کلمه آنان را یکدست و یگانه سازند و البته توحید کلمه شیعیان باید به اندازه توان و امکان باشد.

آیت الله العظمی شیرازی مدظله در ادامه بیان فرمودند: مسئله دوم موضوع جوانان است. این قشر از جامعه سازندگان آینده عراق هستند. علی رغم تمام مشکلات و امور منفی موجود در این کشور، عراق باید در مقوله دین، و فضائل اخلاقی آینده‌ای درخشان داشته باشد.

ایشان در پایان سخنان خود فرمودند: این دو مقوله سفارش من به شما و همگان است و موفقیت شما را از خدای منان خواستارم.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا