Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
مرجعیت شیعه

سفارش بزرگ مرجع جهان تشیع به ملت عراق: بزرگی و عظمت، لازمه ی ساختن عراق و خدمت به دین

هیئتی از مرکز توسعه و مطالعات استراتژیکی «الفرات»، فعال در شهر مقدس کربلا،  با بزرگ مرجع جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله) در شهر مقدس قم دیدار کرد.

 

هیئتی از مرکز توسعه و مطالعات استراتژیکی «الفرات»، فعال در شهر مقدس کربلا،  با بزرگ مرجع جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله) در شهر مقدس قم دیدار کرد.

در این دیدار، گزارشی از رخدادهای عراق و جهان اسلام توسط دکتر «خالد العرداوی» مدیر مرکز توسعه و مطالعات استراتژیکی الفرات، به مرجعیت شیعه  ارائه گردید و محبت و علاقه مندی ملت عراق، به ویژه فعالان مراکز فرهنگی استان کربلای معلی، به استحضار معظم له رسانده شد.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی نیز ضمن بیان رهنمودی فرمودند:  انسان ها بزرگ و با عظمت زاده نمی شوند و برای اینکه به بزرگی و عظمت و شکوه دست یابند، باید خود را به زیور اخلاص و فعالیت قدرت مند و پرهیز از سستی و ضعف بیارایند. از این رو به شما سفارش می کنم برای ساختن عراق و خدمت به دین، بزرگ و با عظمت باشید.

اعضای این هیئت همچنین با آیت الله سید حسین شیرازی (فرزند مرجع عالی قدر) دیدار کردند و طی گفت و گویی مفصل، اوضاع عراق و منطقه و راه پشت سر گذاشتن چالش ها را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار، آیت الله سید حسین شیرازی نیز طی سخنانی بر ضرورت ارتباط میان مسلمانان و غیر مسلمانان برای به سامان آوردن کشورشان تأکید کرد و افزود: شرط این ارتباط، استوار بودن بر درستی و سلامت،  و دور بودن از نفاق و دو رنگی  است.  به دیگر بیان، این گونه نباشد که طرف چیزی را ابراز می کند و بروز می دهد، اما در نهان چیزی دیگر را پنهان کند؛ چیزی که در عرف دیپلماسی و روابط بین المللیِ امروزه رواج دارد و حاکم است،  و این عین نفاق است که نتایج مورد نظر، از آن به دست نمی آید.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا