مرجعیت شیعه

بزرگ مرجع جهان تشیع: باید بر داده ها و نداده های خدای منان، شاکر باشیم

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی مدظله، فرمودند: باید بر داده ها و نداده های خدای منان، حضرتش را شکر گوییم. 

 

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی مدظله، فرمودند: باید بر داده ها و نداده های خدای منان، حضرتش را شکر گوییم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، تعدادی از وکلای مرجعیت شیعه، متشکل از حجج اسلام آقایان «شیخ عبدالرحمن حائری» (از انگلستان)، «شیخ حسن ریحانه» (از نروژ)،  و «شیخ ناصر حائری» (از کربلای معلی) در بیت بزرگ مرجع جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم حضور یافتند.

در این دیدار وکلای مرجع عالی قدر گزارشی از فعالیت های خود را به آیت الله العظمی شیرازی، تقدیم کردند.

بر اساس این گزارش مرجعیت شیعه با اشاره به مشکلات مالی، اجتماعی، اقتصادی و تنگناهای مختلف موجود در زندگی، بیاناتی را ایراد فرمودند.

معظم له با اشاره به حکایتی تاریخی فرمودند: ما باید به داده ها و نداده های خدای منان راضی، و در هر حال شکرگزار باشیم و بدانیم که عطای الهی چیزی از خزائن حضرتش کم نمی کند.

مرجع عالی قدر افزودند:  بنابراین آنچه خدای سبحان به بندگان خود می دهد بدون کاستی، و کامل است هرچند برخی مردم، نداشتن یا کم داشتن چیزی را نشانه کم بودن عطای الهی می دانند، در حالی که این گونه نیست. 

بر اساس این گزارش، معظم له در پاسخ به سوال یکی از وکلا که آیا این مقوله در مورد علم و دانش نیز صادق است؟ فرمودند: این امر ممکن است، چراکه خدای متعال، شخصی را از علم و دانش برخوردار می کند و عاقبت این شخص، به عنوان مثال مانند «ابوالعزاقر» (شلمغانی) می شود. 

شلمغانی، از یاران امام حسن عسکری علیه السلام و از مفسران قرآن کریم بود که کارش به انحراف کشید و در آخر، مورد لعن اهل بیت علیهم السلام قرار گرفت.

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی در پایان سخنان خود فرمودند:  مهم این است که انسان، علم به همراه حلم و توفیق را با هم از خدای منّان بخواهد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا