مرجعیت شیعه

بزودی آزادی سراسرسرزمین های اسلامی رافراخواهدگرفت

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در جمع علما و فضلای شهر قطیف عربستان:
بزودی آزادی سراسر، سرزمین های اسلامی رافراخواهدگرفت

 
 
حضرت آیت الله العظمی شیرازی در جمع علما و فضلای شهر قطیف عربستان:
 
بزودی آزادی سراسرسرزمین های اسلامی رافراخواهدگرفت
 
 
alt
 
 
روز چهارشنبه شانزدهم ماه ذی القعدة الحرام 1433 مصادف با 12/7/1391 جمعی از فضلا و روحانیون شهر قطیف عربستان سعودی در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.
 
در این دیدار مرجع عالیقدر در بیاناتی آینده سرزمین های اسلامی را روشن ترسیم نمودند و فرمودند: باید اطمینان کامل و یقین داشت که دگرگونی و آزادی در منطقه چهره خواهد نمود و گریزی از آن نخواهد بود و پیش از سرآمدن این دهه ـ ان شاء الله ـ آزادی سراسر سرزمین های اسلام را فرا خواهد گرفت.
 
معظم له سپس به تبیین اوضاع حاکم در روزگاران گذشته پرداخته و فرمودند: اگر آنچه در حال حاضر در کشورهای اسلامی رخ داده و رخ می دهد یک دهه قبل اتفاق می افتاد، در همان لحظات و ساعات اول سرکوب می شد و قربانیان بی شماری می گرفت و البته هیچ کس در جایی از این جهان از آن با خبر نمی شد.
 
اما در حال حاضر و با وجود گستردگی رسانه ها و نظارت سازمان های بین المللی، حاکمان تا اندازه ای از کشتار و سرکوب مردم خودداری می کنند.
 
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سستی دشمنان اسلام و قوت و بیداری شیعیان امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: انسان معمولاً در دو وقت خمیازه و یا دهاندره می کشد، یکی به هنگام خستگی و نیاز به خوابیدن و دیگری به هنگام بیدار شدن از خواب که این یکی از نشاط و رفع خستگی حکایت دارد. حال و اوضاع منحرفان از مسیر اهل بیت علیهم السلام نیز همین گونه است، چرا که خمیازه و دهاندره آنان از سر خستگی و سستی است، ولی خمیازه پیروان اهل بیت علیهم السلام از نشاط و آمادگی برای فعالیت حکایت دارد و هیچ تردیدی نیست که این قرن، قرن اهل بیت علیهم السلام است.
 
آن گاه معظم له درباره موسم حج و ضرورت و اهمیت تبلیغ سخن گفتند و فرمودند: در سال های دور دو نوبت به زیارت خانه خدا و حرم پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله مشرف شدم، یکی سفر حج و دیگری عمره بود و هنوز این حسرت در دل دارم که چرا بیش از آنچه در این دو سفر اعمال مستحبی انجام داده ام، کاری نکرده ام و البته در آن سفرها این سخن امیرالمؤمنین علیه السلام را به یاد آوردم که فرمودند: «لا قربة بالنوافل إذا أضرت بالفرائض؛ اعمال مستحبی که به اعمال واجب زیان رساند، مایه تقرب نخواهد بود».
 
با توجه به اینکه ارشاد مردم و گفتگو با زائران اهل تسنن و هدایت آنان به سوی نور هدایتگر اهل بیت علیهم السلام را وظیفه خود می دانستم، از این رو به زیارت بسنده کرده، برخی مستحبات را وا نهادم و علی رغم حسرتی که در دل دارم، اما پشیمان نیستم، زیرا به وظیفه تبلیغ و ارشاد ـ که واجب کفایی است و در صورت نبودن افراد کافی برای این امر، به واجب عینی بدل می شود ـ پرداختم.
 
alt
 
حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی سپس به بازگفت مثال ها و داستان هایی از تاریخ درباره تبلیغ و ارشاد پرداخته و خطاب به حاضران فرمودند: هدایت مردم و گرد آوردن جوانان در مسیر و محور اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام وظیفه امروز شماست که آن مسلتزم چند مطلب و مهم می باشد:
 
1. توشه گیری هرچه بیشتر از فرمایشات و اعتقادات اهل بیت علیهم السلام و انتقال آن به مردم؛
 
2. پایبندی و آراستگی به اخلاق اهل بیت علیهم السلام و آموختن آن به مردم. با این دو امر خواهید توانست رسالت اسلام اصیل و پیراسته از آرایه ها را که در اسلام رسول خدا صلی الله علیه وآله و خاندان پاکش ـ که درود خدا بر آنان باد ـ تبلور یافته است به همگان برسانید.
 
 
 
alt
 
 
 
 
 
 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی شیرازی

 
 
 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا