آسیااخبارجهانجهان اسلامعراقعلم و فناوریفرهنگ و هنرهيئت ها و شعائر حسينى

آغاز فعالیت اربعینی حوزه علمیه علامه ابن فهد حلی قدس سره

هیئت نمایندگی حوزه علمیه علامه ابن فهد حلی قدس سره، از مراکز علمی مرتبط با دفتر مرجعیت شیعه، حضرت آیت الله العظمی حاج سید “صادق حسینی شیرازی” دام ظله در شهر مقدس کربلا، برنامه تبلیغی سالیانه خود را که برای ایام زیارت اربعین مقدس حسینی 1443 برنامه ریزی شده است، آغاز کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ هیئت نمایندگی این حوزه پس از تشکیل در شهر مقدس کربلا با هدف همراهی کردن زائران در مراسم پیاده روی و بازدید از هیئت ها و مواکب حسینی، به استان بصره در جنوب عراق عزیمت کرد.

این هیئت سلام و دعای مرجعیت شیعه، حضرت آیت الله العظمی حسینی شیرازی دام ظله را، برای کلیه خادمان حضرت سید الشهداء علیه السلام و به ویژه زائران پیاده و افرادی که به آن ها خدمت رسانی می کنند به خصوص مواکب و هیئت های حسینی ابلاغ کرد.

همچنین این هیئت ضمن برگزاری چندین جلسه گفتگو با مسئولان هیئات و مواکب، در مراسم تشییع نمادین حضرت رقیه بنت الحسین سلام الله علیهما در بخش المدینه شرکت نمود.

حضور در دفتر مرجعیت شیعه در شهر بصره و مؤسسه فرهنگی- خیریه اهل بیت علیهم السلام و دیدار با مدیران این دو مجموعه نیز از دیگر فعالیت های این هیئت بوده است.

حجت الاسلام شیخ “منتظر شهرستانی” مدیر حوزه علامه ابن فهد حلی قدس سره در این دیدارها بر اهمیت حمایت از سرور شهیدان علیه السلام از طریق تعظیم شعائر و خدمت کردن به زائران ایشان تاکید کرد.

وی همچنین به روایات متعددی اشاره کرد که در آن ها به زیارت امام حسین علیه السلام با پای پیاده تاکید شده است.

هیئت نمایندگی حوزه علمیه علامه ابن فهد حلی قدس سره به فعالیت های مختلف خود و بازدیدهایش از مواکب و هیئت های حسینی و دیدار با زائران پیاده در طول مسیر از شهر بصره تا کربلای معلی ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا