جهان اسلام

تشییع و تدفین پیکر شهدای جنایت تروریسی پاکستان +تصاویر

 مراسم تشییع و تدفین این شهدا با حضور صدها هزار نفری مردم از جمله زنان و کودکان در کویته تشییع شد و پیکر آنان در «بهشت زینب سلام الله علیها این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش شیعه  ویوز ، مراسم تشییع و تدفین این شهدا با حضور صدها هزار نفری مردم از جمله زنان و کودکان در کویته تشییع شد و پیکر آنان در «بهشت زینب سلام الله علیها این شهر به خاک سپرده شد.

به دنبال انفجار 3 بمب پیاپی در شهر کویته و کشته شدن بیش از 120 تن که اغلب آنان از جامعه شیعی پاکستان بودند، خانواده های داغدار قربانیان با تحصن در خیابان‌ها و عدم دفن پیکر عزیزان خود، خواستار مقابله جدی دولت با اینگونه حوادث شدند.

تحصن‌کنندگان خواستار برکناری دولت ایالتی بلوچستان و اعزام ارتش به کویته برای تأمین امنیت این منطقه شده بودند.

در نتیجه این اعتراض و تحصن گسترده که موج آن، شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام‌آباد و کراچی رال نیز دربرگرفت، درنهایت نخست‌وزیر پاکستان دولت بلوچستان را منحل کرد و تعدادی از نیروهای مرزی را برای حفظ امنیت کویته به این منطقه اعزام کرد.پس از این توافق، خانواده قربانیان حاضر شدند پیکر شهدا را تدفین و تشییع کنند که این مراسم تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.شیعیان پاکستان سال‌ها است که هدف حمله گروه‌های تروریستی قرار دارند که حادثه چند روز پیش یکی از خونبارترین این حملات بوده است

alt

alt

 

alt

alt

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا