جهان اسلام

خشم تکفیری ها از اولین اقدام نخست وزیر جدید مصر

این مقام بلند پایه مصری با حضور در مسجد سیده زینب سلام الله علیها دشنام و ناسزاهای تکفیری ها را در صفحات اینترنتی به جان خرید 

 

shiawaves2075.jpg - 114.62 kb

به گزارش شیعه ویوز ، ابراهیم محلب، نخست وزیر جدید مصر، پیش از آنکه برای ادای سوگند رسمی به کاخ ریاست جمهوری برود، به مسجد سیده زینب سلام الله علیها قاهره رفت و نماز ظهر را در کنار محبان اهل بیت اقامه کرد. این اقدام نخست وزیر آتش خشم تکفیری های وابسته به وهابیت را شعله ور کرد.

ابرهیم محلب، وزیر مسکن سابق مصر که به عنوان نخست وزیر جدید این کشور مامور تشکیل کابینه شده است، ظهر شنبه، پیش از حضور در کاخ ریاست جمهوری و ادای سوگند رسمی، به مسجد سیده زینب سلام الله علیها  قاهره رفت و نماز ظهر را در کنار سایر مسلمانان دوست دار فرزندان پیامبر اقامه کرد.

محلب با وجود داشتن رویکرد متعادل و مستقل، پیش از این نیز مورد غضب تکفیری های وابسته به وهابیون قرار داشت، اما با حضور در مسجد سیده زینب سلام الله علیها  آتش خشم آنها را شعله ور تر کرد و دشنام و ناسزاهای آنها را در صفحات اینترنتی به جان خرید و به همین زودی ها فتواهای تکفیر او نیز پشت سر هم صادر خواهد شد.

شیوخ و مفتی های وابسته به وهابیت که در دو سال اخیر با صدور فتواهای تکفیر و حلال دانستن خون هر مخالفی، نقش فراوانی در ناآرامی ها و خونریزی های مصر ایفا کرده و ضمن بدنام کردن مسلمانان و به بیراهه کشاندن انقلاب مردم مصر، اعتبار دانشگاه الازهر را نیز زیر سوال بردند، در زمان حکومت محمد مرسی، باعث شدند مصری ها تعدادی از محبان اهل بیت پیامبر صلی الله و علیه وآله را به شکلی وحشیانه به شهادت برسانند و چندین مسجد و مکان مذهبی را ویران کردند.

در مدت میدان داری و جولان این خشک مغزهای سبک عقل، مراسم آئینی و ریشه دار راس الحسین علیه السلام که به عقیده مصری ها در سالروز ورود سر امام حسین علیه السلام با حضور تمام اقشار مردم برگزار می شد، تا حد زیادی از رونق افتاده بود، اما امسال مردم مصر به صورتی ناخودآگاه و بدون سازماندهی قبلی، با شکوه تر از سال های قبل برگزار کردند و مراسم تا یک هفته ادامه یافت. رسانه های مصری با استقبال از این مراسم، اذعان کردند که مردم مصر پس از ما ها ناامنی و بحران، آخرین راه رسیدن به اتحاد و امنیت را پناه آوردن به فرزندان پیامبر صلی الله و علیه وآله یافته اند.

 


 

منبع : ابنا

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا